یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸
May 26, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


در 24 ساعت گذشته 198 تن از اراذل و اوباش دستگیر شدند

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۱۴:۰۷       8009/74786     
 رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای مرحله جدید طرح ارتقای امنیت اجتماعی، گفت: با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی در 24 ساعت گذشته 198 تن از اراذل و اوباش شناسایی دستگیر شدند.

پارس فارس -  سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ادامه اجرای سلسله عملیات‌های طرح ارتقای امنیت اجتماعی، در 24 ساعت گذشته ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با انجام کارهای اطلاعاتی و اجرای 118 عملیات در محله‌های جرم خیز تهران، از جمله قهوه خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی و پارک‌ها، موفق به شناسایی و دستگیری 198 تن از اراذل و اوباش سابقه‌دار شدند.

وی با اشاره به اینکه شناسایی این متهمان با تماس شهروندان صورت گرفته، افزود: متهمان دستگیر شده در این طرح به جرم ایجاد مزاحمت برای نوامیس، چاقوکشی، زورگیری، تخریب، قاچاق مواد مخدر و ... دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه 30 تن از افراد دستگیر شده جزو اراذل و اوباش سطح یک و 2 هستند، تصریح کرد: این 30 تن‌، علی‌رغم هشدارهای پلیس، مرتکب جرم شده و قوانین را نقض کرده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به کشفیات این طرح اشاره و اظهار کرد: در طرح مذکور ، مقادیر زیادی سلاح گرم و سرد، 20 هزار قلم داروی تقلبی نیروزا و مقادیر متنابهی مواد مخدر و... کشف شده است.

سردار رحیمی، با تاکید بر اینکه طرح برقراری نظم و امنیت اجتماعی و خصوصا برخورد با اراذل و اوباش به صورت مستمر در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت، گفت: پلیس برابر مخلان نظم اجتماعی و برهم زنندگان آرامش شهروندان با اقتدار و قدرت ایستاده و با همکاری شهروندان و رصد اطلاعاتی با آنها در چارچوب قانون برخورد خواهد کرد.

وی در بخشی از سخنان خود، با اشاره به اینکه برخی افراد دستگیر شده در طرح‌های امنیت اجتماعی پس از گذراندن دوره محکومیت خود مجددا به سراغ اقدامات مجرمانه می‌روند، گفت: خیلی از این افراد نیز پس از ارشاد و توجیه پلیس تعهد داده و به جامعه بازگشته‌اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، به سایر مجرمان و خصوصا اراذل و اوباش، هشدار داد که تهران جای امنی برای اوباش نیست و پلیس با تمام قوا با آنها برخورد خواهد کرد.

سردار رحیمی، با اشاره به این که 74 تن از اراذل و اوباش دستگیر شده در این طرح جوانان زیر 18 سال هستند، به خانواده‌ها توصیه کرد: این دسته از افراد پس از توجیه‌، ارشاد و اخذ تعهد به خانواده‌هایشان تحویل شده و پلیس از خانواده‌ها درخواست دارد، بیش از گذشته مراقبت رفتار جوانان و نوجوانانشان باشند چرا که ارتباط با افراد ناسالم در برخی باشگاه‌ها و قهوه خانه‌ها ممکن است زمینه‌ساز بروز رفتارهای ناهنجار شود.

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی برکاهش آمار جرایم در طرح‌های پلیس، گفت: آمارها حاکی از آن است که طرح‌های اجرا شده از سوی پلیس خصوصا در بخش اراذل و اوباش با کاهش وقوع جرایم از جمله نزاع و درگیری روبه رو بوده است.

وی با اشاره به تذکر به مالکان 189 قهوه‌خانه در 24 ساعت گذشته، اظهار کرد: به مالکان قهوه‌خانه‌ها و مدیران باشگاه‌های بدنسازی، از سوی پلیس تذکر داده شده که مسئولیت هر گونه اتفاق و حضور افراد بدنام، ناسالم و اراذل و اوباش در این اماکن بر عهده آن‌ها است.

سردار رحیمی در پایان، ضمن تشکر از همکاری شهروندان با پلیس از مردم خواست تا در صورت مشاهده و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و تخلفات، مراتب را از طریق سامانه 110 (مرکز فوریت های پلیسی) اطلاع دهند .

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop