شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


عواملی که باعث کمر درد می شود

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۲۲:۱۵       4614/74403     
تحقیقات زیادی برای بررسی علل بروز کمردرد و افزایش خطر آن در مردان انجام شده است. کم تحرکی و اضافه وزن از علل بروز کمر درد شناخته شده است. اما به درستی نمی دانیم علت دقیق کمر درد چیست؟ تحقیقی که به تازگی در مجله Arthritis Care and Research به چاپ رسیده به این سوال پاسخ داده است.  

پارس فارس - این تحقیق بر روی 1000 نفر انجام شد که به دلیل درد کمر به کلینیک های استرالیا مراجعه کرده بودند. محققان شرکت کنندگان در تحقیق را به دقت مورد بررسی قرار دادند تا بفهمند کمر درد چه زمانی شروع شده و در 2 ساعت اولیه از شروع کمر درد چه چیزهایی باعث بدتر شدن درد شده است.
باعث تعجب نیست اگر بگوییم عوامل فیزیکی مثل حمل بار سنگین یا بلند کردن اجسام سنگین با حالت بد بدن رابطه نزدیکی با کمر درد داشت. خستگی و پریشانی نیز در راس این لیست قرار داشتند. در این گروه مورد مطالعه که از درد کمر رنج می بردند، فعالیت جنسی و الکل از جمله عوامل تشدید کننده کمر درد نبودند.
در این مطالعه بر این نکته تاکید شده است که کمر درد بدون پیش هشدار ظاهر نمی شود. بنابراین تشخیص عوامل محرک درد در خود و تلاش برای پرهیز از آنها در آینده، به شما کمک خواهد کرد که درمان خود را تسریع کنید.
در دیگر تحقیقات مشخص شده است که اگر به کمر درد عودکننده مبتلا هستید، ورزش روزانه به شما کمک می کند تا از عود مجدد درد پیشگیری کنید. به گفته کارشناسان، استراحت مطلق هنگام کمر درد توصیه نمی شود و بهتر است فعالیت های روزانه خود را تا حد امکان ادامه داده و متوقف نکنید.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top