دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷
December 10, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


آذری جهرمی: برجام، مبلغ قرارداد آلکاتل را کاهش داد

۲۶ فروردین ۱۳۹۷       ۱۳:۲۲       8009/70966     
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: گشایش های ایجاد شده پس از اجرای برجام سبب شد قرارداد آلکاتل مورد بازبینی قرار گیرد و مبلغ آن کاهش یابد.

 پارس فارس - محمدجواد آذری جهرمی روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به نمایندگان درباره سرنوشت قرارداد الکاتل افزود: برجام شرایطی را مهیا کرد تا هزینه های این قرارداد منطقی تر شود، بنابراین اصلاح قرارداد مد نظر قرار گرفت و مبلغ قرار داد از 247.5 میلیون یورو اولیه به 145 میلیون یور کاهش یافت.
وی به تکالیفی برنامه پنجم توسعه برای توسعه ظرفیت های لازم برای شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: برنامه پنجم توسعه ما را موظف به توسعه ارتباطات و نیز توسعه ترانزیت کرده که اقدام ها در این زمینه در دست انجام است.
آذری جهرمی ادامه داد: هدف از قرارداد آلکاتل نوسازی تجهیزات و افزایش ظرفیت ترانزیت بوده و قرارداد تدبیر هم تکمیل کننده قرارداد آلکاتل است.
وی افزود: تاخیرهایی در حوزه قرارداد الکاتل به واسطه تحریم‌ها داشته‎ایم که با توفیق برجام جبران شده است ضمن آنکه تجهیزات در قرارداد جدید به روز آوری شده اند و اکنون تجهیزات دو بخش قرارداد از گمرک ترخیص شده اند و درحال نصب و راه اندازی هستند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop