شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۷
December 15, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


احتمال تمرکز روسیه بر آزادسازی ادلب در پاسخ به حمله موشکی

۲۶ فروردین ۱۳۹۷       ۱۲:۳۶       8009/70942     
 ژان ایو لودریان درباره وخامت اوضاع انسانی در شهر «ادلب» که در اشغال تروریست‌ها است، هشدار داده و گفته فاجعه انسانی ادلب را تهدید می‌کند.

پارس فارس - حمله سه جانبه به سوریه بی شک با واکنش‌های جدی ایران، روسیه و سوریه مواجه خواهد شد. اما آنچه مهم است این است که این واکنش‌ها با هوشمندی و تدبیر صورت خواهد گرفت تا بیشترین نتیجه را داشته باشد.

احتمالا یکی از نقاطی که بیشتر مورد توجه حامیان اسد و حامیانش قرار خواهد گرفت ادلب باشد. وقتی به اظهارات وزیر خارجه فرانسه تنها یک روز بعد از حمله این کشور به همراه آمریکا و انگلیس علیه سوریه توجه می‌کنیم این موضوع عیان‌تر می‌شود.
ژان ایو لودریان درباره وخامت اوضاع انسانی در شهر «ادلب» که در اشغال تروریست‌ها است، هشدار داده و گفته فاجعه انسانی ادلب را تهدید می‌کند و سرنوشت این شهر باید در جریان روند سیاسی که شامل خلع سلاح به‌زعم وی شبه‌نظامیان است، تعیین شود.
ادلب یکی از شهر‌های کشور سوریه و مرکز استان ادلب است. این شهر در شمال باختری سوریه و در ۶۰ کیلومتری شهر حلب واقع شده است. در حال حاضر ۲ میلیون نفر ساکن ادلب هستند که صد‌ها هزار نفر از آن‌ها را تروریست‌ها و خانواده‌های آن‌ها تشکیل می‌دهند که در جریان آزادسازی سایر بخش‌های سوریه، به آنجا گریخته‌اند. در ۹ فروردین ۱۳۹۴ این شهر به طور کامل از تسلط نیرو‌های ارتش سوریه خارج شد و نیرو‌های ارتش به سمت پادگان مسطومه و جسر الشغور و اریحا عقب‌نشینی کردند.
احتمالا این ادعای لودریان از آنجا ناشی می‌شود که برخی تروریست‌ها می‌گویند هدف بعدی ارتش سوریه ادلب است.
نقش روسیه در دفاع از سوریه در حمله اخیر به صورت غیرمستقیم یعنی در اختیار قراردادن سلاح برای دولت بشار اسد بود. بعد از این حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه این احتمال وجود دارد که پوتین رئیس جمهور روسیه با قوت از تلاش‌های ارتش سوریه و متحدانش در بازپس گیری شهر إدلب و مناطق جنوب غربی درعا نزدیک مرز‌های اردن حمایت کند تا پاسخی به این حمله سه گانه آمریکا باشد.
 
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop