شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۷
December 15, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش:

بودجه مورد نیاز برای شرکت هر دانش‌آموز در اردو‌ «۱۵هزار تومان» است

۲۵ فروردین ۱۳۹۷       ۱۴:۴۴       8009/70727     
 مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از فعالیت 302 اردوگاه دانش‌آموزی در کشور خبر داد و گفت: باید مبلغ 10 تا 15 هزار تومان بودجه برای هر دانش‌آموز برای شرکت در اردوها در نظر گرفته شود.

 پارس فارس - علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت برگزاری اردوهای دانش‌آموزی اظهار داشت: امسال اردوهای دانش آموزی را به صورت منطقه‌ای برگزار می‌کنیم؛ ضمن اینکه برای وزارت آموزش و پرورش سلامت دانش‌آموزان در اردوها از برگزاری آن مهم تر است.

وی ادامه داد: 302 فضای اردوگاهی در کشور وجود دارد و باید هر دانش‌آموز بتواند در اردوهای ما شرکت کند.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزازرت آموزش و پرورش با اشاره به کمبود امکانات در برگزاری اردوهای دانش‌آموزی، خاطرنشان کرد: باید 10 تا 15 هزار تومان بودجه برای هر دانش‌آموز برای شرکت در اردوها در نظر گرفته شود و نیازمند همکاری بیشتر در این خصوص هستیم.

رمضانی با بیان اینکه در سال گذشته اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی برگزار شد، گفت: هر سال اردوی زیارت اولی‌ها ویژه دانش‌آموزانی که تا به حال به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شعار وزیر آموزش و پرورش در برگزاری اردو با عنوان "امنیت دانش‌آموزان از همه چیز مهمتر است"، یادآور شد: در تدوین دستورالعمل جدید اردوهای دانش‌آموزی از نظرات کارشناسان و صاحب نظران تعلیم و تربیت استفاده شده است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه اولویت آموزش و پرورش برگزاری اردوهای منطقه‌ای است، بیان داشت: اردوهای ملی نیز برگزار می‌شود.

رمضانی افزود: دانش‌آموز هر منطقه باید ابتدا در شهر خود در اردو شرکت کرده و مناطق و ویژگی‌های منطقه خود را بشناسد.

وی با انتقاد از کم توجهی نمایندگان به موضوع برگزاری اردوهای دانش آموزی تصریح کرد: چرا در برنامه پنجم و ششم توسعه موضوع اردوهای دانش‌آموزی مورد توجه قرار نگرفته است؟

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سیطره آموزش بر تربیت وجود دارد، ابراز داشت: آموزش و پرورش به تنهای قادر نیست در خصوص برگزاری اردوهای دانش‌آموزی اقدام کند.

رمضانی با اشاره به اهمیت توجه به کتابخوانی در بین دانش‌آموزان متذکر شد: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم در برگزاری نمایشگاه کتاب به مدارس و به ویژه مدارس ابتدایی توجه کند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات کتابخوانی اخیر در بین دانش‌آموزان کشور، عنوان کرد: در این مسابقات که در هفته گذشته برگزار شد، 2 میلیارد تومان کتاب به دانش‌آموزان عرضه شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop