شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۷
December 15, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


آخرین اخبار از بازطراحی رآکتور اراک

۲۵ فروردین ۱۳۹۷       ۱۳:۲۵       8009/70715     
رئیس سازمان انرژی اتمی آخرین اخبار از بازطراحی رآکتور اراک را تشریح کرد.

 پارس فارس - علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگویی، در تشریح آخرین وضعیت بازطراحی رآکتور اراک، گفت: در برجام، متولی بازطراحی رآکتور اراک، خودِ ایران است و ما طراحی را انجام داده و در معرض بررسی چینی‌ها قرار می‌دهیم و آنها بررسی کرده و اگر اشکالاتی به نظر آنها برسد، با کارشناسان ما مطرح کرده و اصلاح می‌شود و نسخه نهایی به امضای آنها می‌رسد.

وی با بیان اینکه بازطراحی رآکتور اراک به‌صورت مفهومی به اتمام رسیده  و چینی‌ها آن را تأیید کرده‌اند، افزود: طراحی پایه رآکتور نیز تمام شده و مهر تأیید آن را زده‌اند، همچنین طراحی جزیی رآکتور در جریان است و بخش قابل توجهی از آن تمام شده که آنها در حال بررسی این بخش هستند و کارشناسان دو کشور با یکدیگر مذاکرات تخصصی را انجام می‌دهند که به زودی این مرحله نیز مهر تأیید می‌گیرد و پس از آن، به ساخت تجهیزات مورد نیاز می‌رسیم.

در پایان خاطرنشان کرد: به‌صورت کلی، بازطراحی رآکتور اراک برنامه‌ای 5 ساله داشته که ما نسبت به برنامه‌ریزی خود جلوتر بوده و امیدواریم که ظرف سه سال و نیم باقیمانده، بازطراحی به اتمام برسد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop