یکشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷
December 16, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


سامسونگ در معرض جریمه‌ی 2.8 میلیارد دلاری به اتهام نقض حق اختراع سنسورهای بیومتریک

۲۴ فروردین ۱۳۹۷       ۱۳:۲۳       8009/70481     

پارس فارس _ با بکارگیری سنسور اثر انگشت، اسکنر iris و سیستم تشخیص چهره، می‌توان گفت پرچمداران سامسونگ نسبت به رقبای خود بیشترین سنسورهای بیومتریک را دارا هستند. هرچند اکنون این شرکت کره‌ای توسط یک موسسه‌ی حفاظت داده واقع در آمریکا به سه مورد نقض حق اختراع توسط ویژگی‌های بیومتریک پرچمداران خود متهم شده‌است.

موسسه‌ی PACid Technologies از سامسونگ به دلیل نقض دو مورد حق اختراع ثبت شده در آمریکا و یک مورد ثبت شده در کره به دادگاهی در ایالت تگزاس شکایت کرده‌است.

این نقض حق اختراع شامل سنسور‌های بیومتریک به کار گرفته‌شده در گوشی‌های گلکسی اس6، اس7 و اس8 است. علاوه بر قابلیت‌های بیومتریک بکار گرفته شده در این گوشی‌ها، قابلیت‌های Samsung Pass وKnox نیز شامل این شکایت می‌شوند. این موسسه ادعا کرده‌ که سامسونگ از حق اختراعات ثبت شده حداقل از تاریخ ژانویه 2017 با خبر بوده‌است. اگر دادگاه در این شکایت سامسونگ را محکوم کند، کره‌ای ها باید مبلغی حدود 2.8 میلیارد دلار را به عنوان جریمه پرداخت کنند.

البته طبق ادعای متخصصین شرکت PACid یک شرکت ترول است که زیر عنوان موسسه‌ی حفاظت داده مخفی شده‌است و شرکت‌های مختلف تولیدی را تحت عناوین واهی نقض اختراع مورد شکایت قرار می‌دهد. این موسسه پیش از این شرکت‌های گوگل، اپل و نینتندو را نیز به نقض حق اختراع متهم کرده است. شرکت سامسونگ عضوی از اتحادیه FIDO است که یک کنسرسیوم تشکیل شده با هدف یکپارچه سازی راهکارهای صدور گواهی است. به دلیل اینکه این اتحادیه بر مبنای استانداردهای گروهی و نه استانداردهای بین‌المللی فعالیت می‌کند به احتمال زیاد در آینده اعضای دیگر آن همچون ال‌جی، گوگل و آمازون نیز مورد شکایت‌های مشابه قرار خواهند گرفت.

با تمام این تفاسیر سامسونگ اعلام کرده‌است که در حال آماده‌سازی برای حضور در این دادگاه در آمریکا است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop