دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷
December 10, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


بزرگترین تهدید اقتصاد جهان چیست؟

۱۸ فروردین ۱۳۹۷       ۰۹:۱۷       8009/69075     
رئیس دومین بانک بزرگ آمریکا می‌گوید که جنگ تجاری بین آمریکا و چین بزرگترین تهدید برای اقتصاد جهان است.

 پارس فارسجیکوب فرانکل رئیس موسسه مالی و بانکی چیس مورگان اینترنشنال درباره افزایش تعرفه‌های تجاری توسط آمریکا و چین گفت:«من فکر می‌کنم این اتفاق امروز بزرگترین خطر برای اقتصاد جهان است.»

فرانکل افزود:«این هنوز یک جنگ تجاری نیست،بلکه نوعی درگیری است و البته درگیری‌ها وجود داشته اند.من فکر می‌کنم که باید فاجعه سال ۱۹۳۱ را به خاطر بیاوریم. همیشه نیت‌های خوبی برای حفاظت از مشاغل آمریکا وجود داشته که نتیجه آن گاهی به رکود بزرگ منجر شده است،به همین دلیل باید از این هزینه‌ها دوری کنیم.»

نظرات فرانکل درباره مراوادت تجاری دو اقتصاد بزرگ جهان است که در هفته‌های گذشته تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است.شروع این اتفاق از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و با وضع تعرفه بر فولاد و آلومینیوم آغاز شد.

در ادامه این اقدام واشینگتن، پکن روز چهارشنبه اعلام کرد که برای ۱۰۶ محصول صادراتی ایالات متحده به چین، تعرفه‌های ۲۵ درصدی به میزان ۵۰ میلیارد دلار وضع خواهد کرد.

ترامپ هم روز پنج‌شنبه میزان تعرفه‌ها را افزایش داد و دستور داد که تعرفه‌ها علیه چین به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

فرانکل هشدار داده که این اختلاف ها،میزان درگیری‌های اقتصادی را افزایش خواهد داد.

فرانکل در پاسخ به این سوال که چینی‌ها برای مذاکره اظهار تمایل کرده اند، گفت:«چینی‌ها بسیار منطقی هستند؛ اما هر مذاکره‌ای باید با احترام باشد و نه فقط صحبت و شلیک.»

 
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top