جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


استرالیا 2 دیپلمات روس را اخراج کرد

۷ فروردین ۱۳۹۷       ۰۸:۵۹       8009/66540     
 استرالیا در همراهی با آمریکا و انگلیس 2نفر دیپلمات روس را امروز- سه شنبه - در پاسخ به حمله به دو نیروی امنیتی در انگلیس اخراج کرد.

 پارس فارس - به نقل از شبکه ای بی سی استرالیا مالکوم ترنبول نخست وزیر این کشور گفت: 2نفر افسر اطلاعاتی روسیه هفت روز فرصت دارند تا خاک استرالیا را ترک کنند.

ترنبول افزود: این تصمیم نشان دهنده ماهیت تکان دهنده این حمله است. این حمله نخستین استفاده تهاجمی از سلاح های شیمیایی در اروپا پس از زمان جنگ جهانی دوم محسوب می شود و ماده بسیار مرگبار مورد استفاده در این حمله در یک منطقه پرجمعیت جمعیت به کارگرفته شده که سلامت دیگران را مورد تهدید قرار داد.
15 کشور عضو اتحادیه اروپا بعلاوه اوکراین ، آمریکا و کانادا روز گذشته بیش از 100نفر دیپلمات روس را در همبستگی با لندن در ارتباط با پرونده مسمومیت یک جاسوس سابق اخراج کردند.
دونالد توسک رئیس شورای اتحادیه اروپا که برای دیدار با رئیس جمهوری ترکیه به وارنا بلغارستان رفته است ، بعدازظهر دوشنبه با حضور در برابر خبرنگاران بیانیه ای ویژه قرائت کرد و خبر از اخراج دیپلمات های روس از 15 کشور اروپایی داد. 
توسک اعلام کرد: پیرو جلسه هفته گذشته شورای اروپا در بروکسل و تصمیم به واکنش در برابر روسیه در چارچوبی مشترک ، امروز دوشنبه 15 کشور اتحادیه اروپا تصمیم به اخراج دیپلماتهای روسیه گرفتند. 
توسک افزود: اقدامات بیشتر شامل اخراج تعداد بیشتری از دیپلمات ها در این چارچوب مشترک در روزها و هفته های آینده منتفی نیست.
سرگئی اسکریپال 66 ساله جاسوس پیشین روسیه که در انگلیس زندگی می‌کرد، چندی پیش به همراه دخترش، بی‌هوش بر روی یک نیمکت در مرکز خریدی در شهر سالزبری پیدا شد و هم اکنون حال هر دو وخیم است و مامور پلیسی که آن‌ها را پیدا کرد نیز در بیمارستان بستری است.
اسکریپال در سال 2010 هنگام تبادل جاسوس میان آمریکا و روسیه به انگلیس پناهنده شد که در آن، مسکو چهارنفر جاسوس خود را با 10 تن ازجاسوسان آمریکا مبادله کرد.
وی پیشتر مامور اطلاعاتی روسیه بود که به دلیل جاسوسی برای دولت انگلیس در سال 2006 به 13 سال حبس در مسکو محکوم شد، او متهم بود که هویت جاسوسان روس را در اروپا به سازمان جاسوسی ‌ام.آی.6 گزارش داده است. 
مقام های انگلیسی ادعا می‌کنند که اسکریپال براثر تماس با ماده سمی اعصاب ساخت روسیه، به‌شدت بیمار شده است.
برهمین اساس، انگلیس هفته گذشته 23 نفر دیپلمات روس را از این کشور اخراج کرد و در مقابل روسیه نیز علاوه بر اخراج 23 تن از دیپلمات های انگلیسی از تعطیلی شورای انگلیس در مسکو خبر داد. 
نمایندگان سازمان منع سلاح های شیمیایی روز 19 مارس از اسکریپال نمونه گیری گرفتند و انتظار می رود نتیجه بررسی ها در این هفته مشخص شود. کارشناسان سیاسی می گویند؛ چنانچه نتایج بررسی های این سازمان دست داشتن روسیه در مسمویت اسکریپال و دخترش را تائید کند ، بحران دیپلماتیک بین اتحادیه اروپا با روسیه تشدید خواهد شد. 
آمریکا نیز روز دوشنبه اعلام کرد 60 نفر دیپلمات روس را اخراج و کنسولگری روسیه در سیاتل را تعطیل می کند.
کانادا نیز از اخراج چهارنفر دیپلمات روس خبر داد. ترزا می نخست وزیر انگلیس در واکنش به این اقدامات گفت: بیش از 100نفر دیپلمات روس از 19 کشور جهان (15 کشور اتحادیه اروپا ، انگلیس، آمریکا، کانادا و اوکراین) اخراج شدند و این اقدام هماهنگ حامل این پیام قوی به روسیه است که ما ادامه تلاشهای روسیه برای بی اعتنایی به قوانین بین المللی و مخدوش کردن ارزشهای ما را تحمل نخواهیم کرد.
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop