چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷
December 12, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رویاهای کودکانه را تصویر کردم

۲۳ اسفند ۱۳۹۶       ۱۴:۴۸       7777/63368        ۴ بازدید

samaneh


کاربر افتخاری

محمدرضا دوست‌محمدی، عضو هیأت علمی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و گرافیست درباره جدیدترین طرحش با شعار «از خاطرم نمی‌رود که به خاطرم رفتی» که روز  گذشته (دوشنبه ۲۲ اسفند) روی دیوارنگاره میدان ولی‌عصر(عج) نصب شده است،  ایده این طرح حدود دو ماه پیش به ذهنم رسید و پس از مشورت با دوستان در خانه طراحان انقلاب اسلامی،‌ نهایی شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شعار طرح پیش از طراحی تعیین شد یا پس از آن، اظهار داشت: این شعار زیبا کار آقای پوسا سرابی است و پس از کشیدن طرح توسط ایشان تعیین شد.

دوست‌محمدی درباره زمان انجام این پروژه گفت: این طرح نسبت به طرح‌های قبلی‌ام برای دیوارنگاره ولی‌عصر(عج)، پرزحمت‌تر بود و زمان بیشتری به خود اختصاص داد؛ چون قبلا تجربه این فضا را نداشتم، طرح هم از جزئیات بسیاری بهره می‌برد و حدود دو هفته ترسیم آن زمان برد.

 

 

این گرافیست ۴۳ ساله درباره اینکه آیا در طرح مذکور شهید خاصی را مد نظر داشته است، پاسخ داد: نمی‌خواستم دختر بچه و پدر شهیدش به چهره فرد خاصی شباهت داشته باشد، چون می‌خواستم قضیه را کلی ببینم و شهید به زمان خاصی محدود نشود. یعنی این شهید می‌تواند شهید دفاع مقدس باشد، می‌تواند شهید هسته‌ای باشد و می‌تواند شهید مدافع حرم باشد.

وی درباره برخی ایرادها که به طرح گرفته می‌شود، اظهار داشت: برخی ایراد می‌گرفتند که طرح بیش از حد کودکانه شده است. می‌خواستم رویای کودکی را نشان دهم، به همین دلیل جنس تصویری که در رویای دختر وجود دارد، کودکانه‌تر از چهره خودش و پدرش است.

دوست‌محمدی درباره نمادهایی که در موهای دختربچه وجود دارد، خاطرنشان کرد: می‌خواستم حس آینده روشن سرزمینمان را نشان دهم که لازم بود المان‌هایی که حس سازندگی، امیدواری، معنویت و خوشحالی را در پی دارد، در کنار نمادهای ملی مانند تخت‌جمشید و نمادهای معنوی مانند حرم مطهر امام رضا(ع) در تصویر بگنجانم.

این استاد گرافیک دانشگاه در پایان ابراز امیدواری کرد بتوانیم پاسدار خون شهیدان باشیم و آن را حفظ کنیم

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

Faramarz
  • ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
  • ۱۸:۳۲


لطفا بازدید کنید

مهران
  • ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  • ۱۲:۲۷


بازدید

درج دیدگاه

Top