دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷
December 10, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


آمریکا به‌دنبال سواستفاده از آتش‌بس در غوطه شرقی است/ امیدوارند بتوانند تروریست‌ها را احیا کنند

۱۵ اسفند ۱۳۹۶       ۱۷:۵۳       8114/61401        ۱۷ بازدید

دختر ایرونی


کاربر افتخاری

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکایی‌ها به دنبال استفاده حداکثری از آتش بس در غوطه شرقی هستند.

سیدجلال ساداتیان، کارشناس مسائل بین الملل در خصوص تحرکات تروریست‌ها در غوطه شرقی و اینکه آیا طرح آتش بس در این منطقه به معنی آن است که آمریکا به دنبال سوء استفاده از این فرصت برای احیا تروریست‌ها و آرایش دوباره داعش در این منطقه است، گفت: ائتلاف ایران و روسیه از طرفی با عراق و از طرفی با سوریه موفق شد درعراق و سوریه داعش از بین برود این امر باعث شد اسرائیل و نتانیاهو احساس عدم امنیت کنند و به دنبال آن باشند که ترکیب جدیدی در منطقه شکل بگیرد تا خواسته هایشان محقق شود.

وی افزود: به طور کلی رژیم صهیونیستی به دنبال مهار ایران است، چون فکر می‌کند حرکت زمینی ایران از طریق عراق سوریه و حزب الله لبنان می‌تواند تا مرز‌های رژیم صهیونیستی کشیده شود از این طریق فشار زیادی بر آمریکا وارد کرده تا آمریکا حضور پررنگی در منطقه داشته باشد.

ساداتیان ادامه داد: از این رو عربستان را نیز با خود همراه کرد تا هزینه‌های این اقدامات را بپردازد.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: اسرائیل به دنبال آن است که با ایجاد جنگ و ناآرامی در منطقه و حضور آمریکا ناتو را پشت سر خود خواهد داشت و به ایران و حزب الله لطمه می‌زند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی ابتدا به دنبال ایجاد بحران در مرز‌های ایران بود، گفت: از این رو سعی کردند با استفاده حمایت از استقلال کرد‌ها و همچنین همه پرسی آن‌ها اقدامات خود را در منطقه پیش ببرند که به نتیجه نرسید. در ادامه این پروژه تلاش کردند از استعفای سعدحریری در عربستان استفاده کنند که آن هم با درایت میشل عون رئیس جمهور این کشور و کلام نرم حسن نصرالله خنثی شد. اقدام سوم این بودکه در تمامی نقاطی که حزب الله در سوریه حضور داشت با حملات مداوم اسرائیلی‌ها روبرو شد که شاید اقدام متقابلی صورت بگیرد و پای آمریکا به منطقه باز شود که این هم تا حدی خنثی شد.

ساداتیان تصریح کرد: با این روند در شرایط فعلی امید آن‌ها به این است که در غوطه شرقی بتوانند بخشی از نیرو‌هایی که تاکنون ائتلاف روسیه، ایران و سوریه آن‌ها را ریشه کن کرد دوباره سرپا کنند و از سویی گروه‌های تروریستی مثل داعش که نمی‌توانند به لحاظ افکار عمومی تحت حمایت آن‌ها باشند را دوباره برپا کنند.

وی تصریح کرد: هر چند بخش‌هایی از مناطقی که دولت سوریه بر آن‌ها مسلط نیست داعش حضور دارد در غوطه شرقی نیز یک گروه تروریستی دیگر وجود دارد و آن گروه جبهه النصره است و غرب و حامیان آن تلاش در تجهیز آن دارند در حالی که فشار‌های ایران حملات هوایی روسیه این گروه را هم در حال بیرون کردن از منطقه است.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: از آنجا که آن‌ها کسانی را به عنوان گروگان (مردم عادی) گرفته اند و سر و صدا می‌کنند که ایران و روسیه در آنجا مردم عادی را می‌کشند و قطعنامه‌ای به شورای امنیت بردند که آتش بس ایجاد کنند که به ادعای خودشان آن گروه انسانی از منطقه غوطه شرقی خارج شوند البته ایران هم با این آتش بس موافقت کرده، اما عنوان کرده است که آتش بس باید ساعت داشته باشد و زمان آن از ۹ صبح تا ۴، ۵ بعدازظهر باشد تا جلوی چشم همه انسان‌های بی گناهی که سنگر تروریست‌ها شده اند از منطقه خارج شوند.

ساداتیان تصریح کرد: این در حالی است که آمریکا و غرب به دنبال نهایت استفاده از این آتش بس هستند و سعی می‌کنند تا با استفاده از این آتش بس گروه‌های مورد علاقه خود را تقویت کنند تا پایگاه خود را در آنجا حفظ کنند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها از یک طرف ادعای ضد تروریستی دارند و از طرف دیگر نمی‌خواهند داعش و جبهه النصره عملا از بین بروند و پایگاه آن‌ها دست دولت اسد بیفتد بلکه به دنبال آن هستند که در صورت از بین رفتن داعش و جبهه النصره نیرو‌های خود را جایگزین کنند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

نازگل حکیمی
 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
 • ۱۹:۱۵


بازدید. لطفاً بازدید

زهرا
 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
 • ۱۹:۳۱


بازدیدشد،منتظرم فالوکنین فالو میکنم فول زدی زیر همش بنویس بک میدم

Faramarz
 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
 • ۲۱:۱۳


بازدید

samaneh
 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
 • ۰۷:۰۸


بازدیدشد.

samaneh
 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
 • ۰۷:۰۸


من هر روز پست جدید میذارم لطفا در طول روز سربزن و بازدید کن تشکر

 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
 • ۱۷:۵۱


لطفا شما هم بازدید کنید

سرزمین اخبار
 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
 • ۲۲:۰۲


لایک

درج دیدگاه

Top