پنجشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
August 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


با ارتباط بین سلامتی و پروتئین آشنا شوید

۱۲ اسفند ۱۳۹۶       ۲۳:۴۰       4614/60716     
یکی از مسائلی که در سلامتی بسیار مهم است تغذیه مناسب و جذب مواد مغذی و ضروری برای رشد و فعالیت اعضای مختلف بدن می باشد.  

به گزارش پارس فارس، پروتئین از جمله موادی است که باید به میزان کافی در طول روز مصرف شود تا از ابتلای فرد به انواع بیماری ها و اختلال در عملکرد اندام ها جلوگیری شده و بدن بتواند سوخت و ساز مناسبی داشته باشد.

در اینجا ۴ علت اصلی مصرف پروتئین را معرفی می کنیم :

۱) کاهش دهنده اشتها است.

مصرف غذا های سرشار از پروتئین برخلاف غذاهای حاوی کربوهیدرات و لیپیدها، به دلیل هضم سخت و دیر جذب بودن , باعث ایجاد احساس سیری در فرد شده و سبب می شود فرد دیگر میلی به خوردن غذا نداشته باشد. ازین رو به افرادی که اضافه وزن دارند  توصیه می شود.

۲) باعث افزایش قوا و نیروی فیزیکی می شود.

ماهیچه های بدن بر پایه پروتئین فعالیت می کنند و مصرف آن باعث حجیم و نیرومند شدن عضلات شده و امکان انجام فعالیت های جمسانی زیادی از جمله ورزش کردن را فراهم می آورد.

۳) سلامتی استخوان ها به پروتئین وابسته است.

مطالعات نشان داده مصرف پروتئین , از جمله پروتئین انسانی برای استخوان ها بسیار مفید می باشد. افرادی که پروتئین مصرف می کنند در سنین کهن سالی , کمتر از بیماری هایی مانند پوکی استخوان یا شکستگی رنج می برند. به خصوص بانوانی که به سن یائسگی نزدیک می شوند با مصرف پروتئین می توانند از پوکی استخوان جلوگیری کنند.

۴)چربی سوزی را افزایش می دهد.

خوردن غذا باعث متابولیسم بدن می شود. بدن ازین غذاها استفاده کرده و مواد غذایی را تجزیه می کند و مواد مغذی مورد نیاز خود را تولید و جذب می نماید. حال شکستن و تجزیه پروتئین به مواد قابل جذب مانند آمینو اسید های سازنده آن , نسبت به سایر مواد غذایی , به انرژی بیشتری نیاز دارد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top