جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


بهینه سازی فضای اشغال شده توسط سیم کارت در تجهیزات دیجیتالی

۵ اسفند ۱۳۹۶       ۱۵:۵۲       7811/58654     
 بزرگترین شرکت معمار پردازنده‌های رایانه‌ای اعلام کرده که درصدد است بخش سیم‌کارت در تجهیزات دیجیتال را برای صرفه‌جویی در فضا، حذف کند و این کار را با آی‌سیم انجام می‌دهد.

پارس فارس- شرکت ARM که معماری و ساختار پردازنده‌های رایانه‌ای را طراحی می‌کند، اخیرا اعلام کرده که درصدد حذف سیم‌کارت برای صرفه‌جویی در فضای محصولات تولیدی است.

قرار است با این تصمیم، سیم‌کارتها به شکل یکپارچه (integrated SIM) درآید اما سایز نانو هم برای انجام این کار بسیار بزرگ است و باید تبدیل صورت گیرد.

با توجه به اینکه «آرم» به نیاز سازندگان گوشیهای تلفن همراه و تجهیزات اینترنت اشیاء برای استفاده حداکثری از فضای دستگاه‌ها پی برده، می‌خواهد با خلق آی‌سیم، فرصتی را در اختیار آنها قرار دهد تا از باتری با ظرفیت بیشتر یا اسپیکرهای قدرتمندتری بهره‌مند شوند.

با اینکه شرکت آرم خودش تولیدکننده پردازنده نیست اما پشت پرده معماری تمامی هسته‌های پردازشی از جمله پردازنده‌های اسنپ‌دراگون کوالکام، ای‌لاین اپل و اگزینوس سامسونگ است.

این شرکت حالا به سراغ حل مشکل سیم‌کارت رفته است تا شاید بتواند جای بیشتری در گوشیها باز کند.

اما در تعریف معماری سیم‌کارت یکپارچه با پردازنده باید گفت که «آی‌سیم» سیم‌کارتی برنامه‌ریزی شده است؛ شاید بتوان گفت چیزی شبیه سیم‌کارت جاسازی شده گوشی پیکسل2 گوگل است البته با این تفاوت که به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر از قطعات سیستم روی چیپست در پردازنده‌های اسنپ‌دراگون و اگزینوس خواهد بود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop