شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


عنوان طرح برتر یک رقابت بین‌المللی به معماران ایرانی رسید

۱ اسفند ۱۳۹۶       ۱۴:۳۲       15/57673     
 طرح پیشنهادی یک استودیو معماری از ایران موفق به کسب عنوان طرح برتر یک رقابت بین‌المللی شد.

 

پارس فارس / عنوان طرح برتر رقابت طراحی برای بازسازی مسکن موصل پس از جنگ  از میان ۲۲۳ طرح شرکت کننده به معماران ایرانی رسید.

طرح پیشنهادی مینا سعادت فرد و علی ارزاقی از استودیو معماری گرید  موفق به کسب عنوان طرح برتر در این رقابت شده است.

این طرح پیشنهاد موقعیت قرارگیری پروژه در بخش شمالی شهر قدیم موصل است که آسیب‌های عمده‌ای در طول جنگ اخیر دیده است. کانسپت اصلی پروژه تولید یک میان فضای شهری افقی در این لایه مخروبه با بلند کردن سطح پروتوتایپ‌های مسکونی از زمین است. به بیان دیگر تولید یک سطح موازی در بالا و فعال کردن ووید میان دو سطح با تراکم انسانی ایده اصلی پروژه را شکل داده است. کف پروژه از زمین برخاسته و میدان- بازاری باز و پویا در لایه‌ای افقی تشکیل داده که بستری برای بازیابی حیات دوباره اقتصادی ساکنین، تولید تجربه‌ای امن، شفاف و پایدار از شهر را مهیا می‌کند.

این میان-سطح شهری بر روی پلتفرمی وسیع قرار گرفته که حدود چند پله از کف اصلی شهر بالاتر است. این پلتفرم مرتفع با ضایعات ساختمانی باقیمانده از تخریبات جنگ پر شده است که رویکردی در پاسخ به معضل جابه‌جایی این میزان عظیم ازضایعات است. سازماندهی فضایی میان عناصر سازه‌ای پروژه به شکلی برنامه‌ریزی شده تا فرصت‌های فضایی متنوعی برای فعالیت‌های شهری ایجاد کند. برخی از مخروبه‌های دارای ارزش تاریخی یا معماری در میان دیواره‌های سازه‌ای و فضای خالی بازار برای حفظ خاطره تاریخی شهر  به عنوان موزه‌ای زنده و بدون حصار باقی مانده و حفظ شده‌اند.

 

 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top