چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷
January 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


درس‌هایی از کارآفرینان موفق

۲۱ بهمن ۱۳۹۶       ۲۱:۵۰       6/55845     
 برای شروع یک کار و کسب و موفقیت در آن، استفاده از تجربه‌های دیگران و الگوبرداری یا الهام گرفتن از مسیری که افراد موفق طی کرده‌اند، می‌تواند تاثیر قابل توجهی در میزان موفقیت ما داشته باشد. به همین منظور مطالعه‌ی کارآفرینان موفق و درس گرفتن از آنها را بی‌اهمیت نمی‌دانم. در این نوشته‌ها سعی خواهم کرد با مشارکت شما نکات جالبی که در این زمینه آموخته‌ایم را به دیگران منتقل کنم. نوشته‌ی اول را با ۳ نکته شروع می‌کنم. شما هم می‌توانید در بخش نظرات از تجربیات و مطالعات آموزنده‌ی خود بنویسید، حتی می‌توانید نویسنده‌ی شماره‌های بعدی این سری نوشته‌ها باشید.

 

پارس فارس/نکته‌ی اول) مستقل از اندازه‌ی کار و کسبی که دارید و یا می‌خواهید شروع کنید، داشتن یک چشم‌انداز خوب به تنهایی کافی نیست. کارآفرینان موفق دارای یک نگرش و دیدگاه هستند. دیدگاه آنها نسبت به محصول یا خدمتی که ارائه می‌کنند، آنها را پیش می‌برد، نه چشم‌انداز. به عبارت دیگر مطالعه‌ی افراد موفق نشان می‌دهد که آنها با هدف موفق شدن و برای آن، کاری را انجام نداده‌اند. بلکه کاری را انجام داده‌اند که به آن اعتقاد داشته و با دیدگاه آنها هماهنگ بوده، و درنهایت به موفقیت رسیده‌اند. حتی بیشتر آنها در ابتدای راه هیچ تصویری از موفقیتی که به دست آوردند، نداشته‌اند. پس فراموش نکنیم که فقط کارآفرینی کافی نیست، بلکه به دنبال ارزش‌آفرینی باشیم و با عشق و اشتیاق کاری را انجام دهیم که باور داریم.

نکته‌ی دوم) مطالعه‌ی کارآفرینان موفق نشان می‌دهد که اکثر آنها به جای اینکه همزمان درگیر چند کار و کسب باشند، روی یک کار و کسب تمرکز می‌کردند. اما در عین حال برای همان یکی به دنبال چندین مسیر درآمدزایی بودند. یعنی به جای انجام چند کار، بهتر است روی یک کار متمرکز شده و سعی کنیم با گسترش آن، شیوه‌های کسب درآمد را زیاد کنیم. یکی از مثال‌هایی که زیاد شنیده‌ایم مک‌دونالد است، در ظاهر آن را یک رستوران زنجیره‌ای می‌دانند، اما تنها درآمدش از رستوران‌ها نیست، بلکه یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران املاک بوده است.

نکته‌ی سوم) کارآفرینان موفق دارای یک مهارت یا استعداد ویژه نبوده‌اند. تنها کاری که آنها بسیار بهتر از دیگران انجام داده‌اند، خودشناسی و تشخیص نقاط قوت و نقاط ضعف خودشان بوده است. پس با این تصور که اگر استعداد خاصی نداریم موفق نخواهیم شد، نباید ناامید شد. باید تلاش کنیم به درک بهتری از خود برسیم، در انجام چه کارهایی بهتر هستیم و چه کارهایی را بهتر است انجام ندهیم. اگر به شناخت صحیحی از خود دست یابیم، بدون شک در مسیر درست قدم برمی‌داریم.

نگرانِ نتیجه‌ی کار نباشیم، اگر با نگرش صحیح و در مسیر درست تلاش کنیم، موفقیت خودش به سراغ ما می‌آید.


 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top