شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


هشدار گازپروم به اروپا درباره مواجه شدن با کمبود گاز

۲۰ بهمن ۱۳۹۶       ۱۹:۴۲       4614/55576     
مسئولان شرکت گازپروم روسیه اعلام کردند در صورتی که اروپا در خصوص افزایش واردات انرژی خود از روسیه در آینده نزدیک تصمیم گیری نکند، طی یک دهه آینده با کمبود گاز روبرو خواهد شد.  

 به گزارش پارس فارس، مسئولان شرکت «گازپروم» روسیه امروز جمعه اعلام کردند در صورتی که اروپا در خصوص افزایش وارداتانرژیخود از روسیه در آینده نزدیک تصمیم گیری نکند، طی یک دهه آینده با کمبود گاز و افزایش بهای آن روبرو خواهد شد.

اعلام این موضوع در حالی است کهآمریکاو قطر نتوانسته اند به نیازهایانرژیاروپا پاسخ دهند.دولتدونالد ترامپ، رئیس جمهورآمریکااعلام کرده است قصد دارد از طریق صادرات گازآمریکابه اروپا و آسیا، عرصه رقابت در این زمینه را هموارتر کند.

از اوایل دهه گذشته و زمانی که مسکو، تامین منابعانرژیبه اوکراین را در پی بروز اختلاف بر سر قیمت گذاری قطع کرد، تامین گاز اروپا به وسیله روسیه به یک مسالهسیاسیتبدیل شده است. شدت این موضوع پس از اقدام روسیه در الحاق کریمه در سال 2014 افزایش پیدا کرد.

کشورهای غربی، روسیه را به استفاده از گاز به عنوان یک سلاحسیاسیمتهم کرده اند. مسکو نیز کشورهای غربی را در خصوص ممانعت از اجرای طرح جدید خط لوله انتقال گاز این کشور مقصر دانسته است.

«الکساندر مدودف»، معاون گازپروم گفت این شرکت منابع کافی برای تامینانرژیمورد نیاز اروپا و آسیا را در اختیار دارد اما اکنون زمان آن رسیده است که اروپا تصمیم بگیرد که گاز مورد نیاز این قاره را از کجا تامین کند. این در حالی است که تقاضای این قاره رو به افزایش و تولید آن رو به کاهش است.

با وجود هشدارهای مکرر اروپا درباره تکیه بیش از حد این قاره به واردات گاز از روسیه، صادرات گازپروم به قاره اروپا در سال گذشته هشت درصد افزایش پیدا کرد و به رقم بی سابقه 194 میلیارد متر مکعب رسید. بدین ترتیب، گازپروم در سال گذشته 35 درصد بازار اروپا را در اختیار داشت.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop