پنجشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷
November 15, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


باتری Ossia

۲۰ بهمن ۱۳۹۶       ۱۳:۵۳       6915/55487     
 باتری Ossia

 باتریOssia

باتری‌های یکبار مصرف علاوه بر اینکه عمر کمی دارند، برای محیط زیست نیز بسیار مضر میباشند. حال شرکت Ossia میخواهد با استفاده از جدیدترین توسعه خود the Cota Forever Battery هر دوی این مشکلات را حل کند.

این مهم امری باورنکردنی است! فقط به این فکر کنید که نوعی باتری قلمی دارید که هرگز غیرقابل مصرف نمیشوند! بلکه میتوان بارها و بارها آنها را شارژ کرد و مورد استفاده قرار داد.

این باتری‌های قلمی میتوانند بدون خارج شدن از وسیله مورد نظر، از راه دور و از طریق شارژ بیسیم شارژ شوند. برای این منظور دستگاه فرستنده یک سیگنال رادیویی را منتشر کرده و گیرنده این سیگنال را تبدیل به نیرو میکند.

چیزی که در این رابطه مشخص میباشد، این است که این فناوری یک شبه گسترده نخواهد شد. شاید روزی بتوان گوشی‌های هوشمند را نیز به این گونه شارژ کرد، اما تا آن هنگام زمان زیادی مانده است. تلفن همراهی را میتوان به این طریق شارژ کرد که دارای گیرنده‌های RF بوده و بتواند امواج را از فرستنده Octa دریافت کند. شارژ تلفن همراه با استفاده از این فناوری ۴ برابر کندتر از شارژ به وسیله کابل صورت خواهد گرفت. با این حال زمانی که صحبت از قطعات کوچکی همچون باتری‌های قلمی به میان می‌آید، این زمان کمتر خواهد بود.

بیش از یک قرن است که محققان در حال تلاش برای انتقالانرژیاز طریق هوا هستند. به نظر میرسد تلاش‌هایی که نیکلا تسلا سالها پیش با آن دست و پنجه نرم میکرد، سرانجام به نتیجه رسیده است.

پارس فارس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top