دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷
January 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


“پذیرش” اولین و هوشمندانه‌ترین قدم در مقابله با شکست

۱۸ بهمن ۱۳۹۶       ۱۷:۲۶       6/55167     
  اکثرِ کار و کسب ها شکست می خورند. اگر شما مدیرعامل هستید باید بپذیرید که ممکن است در بعضی مواقع نیاز به تعطیل کردن، اخراج کردن کارمندان و پذیرش شکست، باشد. همه‌ی ما آمارهایی را دیده‌ایم که نشان می‌دهد حداقل نیمی از کار و کسب‌ها عمری کمتر از ۵ سال دارند، و در مورد استارتاپ‌ها این درصد بسیار بیشتر است.

 

پارس فارس/برای شکست آماده باشید

از نظر آماری، زمانی که اولین کار و کسب را آغاز می‌کنید، دچارِ شکست شده‌اید. اگر شکستِ بالقوه را یک فرصت بدانید، هنگامِ مواجهه با آن کارِ آسان‌تری در پیش خواهید داشت. من فکر می‌کنم بزرگترین اشتباهم در اولین کار و کسبی که آغاز کردم، این بود که باور داشتم موفق می‌شوم! هرگز به این فکر نکردم که نخستین ماجراجوییِ من ممکن است شکست بخورد. توجه داشته باشید که من خیلی جوان بودم.

مسئولیت‌پذیر باشید

به عنوان یک کارآفرین یا رهبر، شما در برابر تمامِ جنبه‌های یک کار و کسب مسئول هستید. این هم موفقیت را شامل می‌شود و هم شکست. اگر کسی باشید که به شرکای تجاری و کارمندان بگویید ممکن است با رهبری شما کار و کسب از مسیر خارج شود، زمانی که این اتفاق بیفتد، احساس بهتری خواهید داشت. اما اگر مثل من از پذیرشِ این مسئولیت فرار کنید، برای ترمیمِ خود و شروعی دوباره، به زمان بیشتری احتیاج دارید.

این یک مسئله‌ی شخصی و مختصِ شما نیست

این واقعیت که شما نمی‌دانید برخی مسائل را چگونه حل کنید و یا چگونه یک ایده را به سودآوری برسانید، به معنای این نیست که شما شخصیتِ بازنده دارید. شما ممکن است نتایج بدی کسب کنید که ندانید چه زمانی باعثِ آنها شده‌اید، اما این برای هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد.

درس‌های خود را بیاموزید و حرکت کنید

اگر کار و کسبِ شما سودآوری ندارد و در مدتی طولانی زیان داده، نباید اصراری به ادامه داشت. اگر چند طرح و برنامه‌ی مختلف را امتحان کرده‌اید و ایده‌ی جدیدی ندارید، تعطیلش کنید. هر چه فرآیندِ مرگِ یک کار و کسب طولانی‌تر شود، دردناکتر خواهد بود. منظور من این نیست که به راحتی ناامید شوید، اما می‌گویم مدام ارزیابی کنید تا زمانی که تمام گزینه‌های خوب را امتحان کردید، زمانِ بستنِ پرونده‌ی کار و کسب را بهتر تشخیص دهید.

شکست یک مانع است، اما پایانِ کار نیست

وقتی مسئولیتی را پذیرفتید، یک چیز را به خاطر بسپارید: “چه در گذشته و چه در آینده، شما تنها کسی نخواهید بود که شکست می‌خورد“. بلند شوید و دوباره شروع کنید. با تعیین اهدافِ دست یافتنی و استفاده از تجربه‌های گذشته و تشکیل تیم کاری قوی‌تر، ریسکِ ناشی از تصمیمات نادرست را به حداقل برسانید. شما پس از هر شکست، قوی‌تر و داناتر می‌شوید.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top