یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
September 15, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


توضیح روابط عمومی وزارت امور خارجه درباره مطلب یک نشریه

۱۴ بهمن ۱۳۹۶       ۲۳:۳۲       4614/54575     
 روابط عمومی وزارت امور خارجه درباره مطلب یک نشریه واکنش نشان داد.    

 به گزارش پارس فارس، روابط عمومی وزارت خارجه در مطلبی  در پاسخ به ادعای یکی از جراید کشور اعلام کرد: یکی از جراید کشور در شماره امروز خود  (14 بهمن 1396 ) با عنوان «جزئیات تازه از پرونده جاسوس برجامی» مطالبی در خصوص "برجام" ذکر کرده است که به وضوح نادرست و کذب بوده و نگاهی مختصر به متن برجام می تواند نادرستی آن را آشکار کند. با این حال، به منظور تنویر افکار عمومی، مطالب زیر به آگاهی می رسد: 

در گزارش جریده مذکور، ادعا شده است: «دری اصفهانی بند 16 برجام را به دستور طرف آمریکایی در متن توافقنامه گنجانده است. این بند حاوی تعهداتایراندر قبال FATF است.» 

در این خصوص لازم به ذکر است که نه تنها در هیچ جای برجام اشاره ای به FATF - نه به طور صریح و نه به طور ضمنی -  نشده است، بلکه بند مورد اشاره در گزارش آنروزنامهمربوط به "تجهیزات انفجاری هسته ای" و تعهدایرانبه عدم فعالیت در رابطه با چنین تجهیزاتی است. 

مشخص نیست که نویسنده مطلب، چگونه توانسته این بند را به FATF ارتباط دهد. همین نکته نشان می دهد که گزارشروزنامهیاد شده تا چه حد بی پایه و اساس و داستان سرایی ناشیانه بدون حتی یک بار خواندن متن برجام و بند مورد اشاره است. 

سایر مسائل مورد اشاره در گزارش مزبور، در خصوص بانک مرکزی، جلسات دولت، تصمیم گیری در خصوص معاهدات و ... نیز به همین ترتیب فاقد هرگونه مستندی می باشد. هر چند با توجه به اینکه مطالب مزبور از اساس کذب و نادرست می باشند، نیازی به پاسخگویی به جزئیات ادعاهای واهی مزبور وجود ندارد؛ اما به منظور تنویر افکار عمومی و پرهیز از ایجاد شبهه در اذهان مردم، لازم است مجددا بر کذب بودن محتوای گزارش مزبور و اطلاعات ساختگی آن تأکید گردد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop