شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


احتمال گسترش عملیات ترکیه در شمال سوریه/ کشته شدن ۵ نظامی تُرک در عفرین

۱۴ بهمن ۱۳۹۶       ۲۲:۳۶       4614/54570     
 سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه از احتمال گسترش عملیات کشورش در شمال سوریه خبر داد.  

 به گزارش پارس فارس، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه روز شنبه اعلام کرد کشورش حضور شبه نظامیان کُرد سوریه را «در هیچ نقطه‌ای» از امتداد مرز‌های جنوبی‌اش تحمل نخواهد کرد.

 ابراهیم کالین به طور ضمنی اشاره کرد که احتمال دارد آنکارا عملیات نظامی خود را که هم اکنون در منطقه عفرین سوریه جریان دارد به سمت شرق این منطقه گسترش دهد.

کالین افزود اولین درخواست ترکیه این است که شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به ی پ گ به سمت شرق رودخانه فرات حرکت و شهرک منبج را که نیرو‌های آمریکایی حامی جنگجویان کرد سوریه در آن مستقر هستند، ترک کنند.

ترکیه روز بیستم ژانویه عملیات خود را در سوریه شروع کرد و در حال حاضر مشغول نبرد با جنگجویان ی پ گ در عفرین در شمال غرب سوریه است. آنکارا، ی پ گ را یک «گروه تروریستی» و شاخه‌ای از شورشیان کرد داخل ترکیه می‌داند.

کالین ازآمریکاخواست خود را از ی پ گ جدا کند و افزود آنکارا به تماس با «متحدان آمریکایی‌مان برای اجتناب از هرگونه رویارویی» ادامه خواهد داد.

در همین حال  تلويزيون الحدث نیز گزارش داد  پنج سرباز ترکيه در حمله به يک تانک در منطقه عفرين سوريه کشته شدند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop