دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷
January 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اهرام چگونه ساخته شدند؟}

 

برای حدود 10 هزار سال، دره نیل جایگاه یکی از بانفوذترین و باشکوه‌ترین تمدن‌های عصر خود بود. نظریه‌های متفاوتی در مورد نحوه شکل گیری اهرام ارائه شده است. اسناد و مدارک به دست آمده حاوی این مطالب است که به عنوان مثال نزدیک به 20 تا 30 هزار کارگر طی 23 سال هرم بزرگ گیزا را به وجود آوردند. نزدیک به 70 کارگر سنگ‌ها را می‌کشیدند، در زیر آنها، شکافهایی به وجود می‌آوردند و پیچ‌های چوبی در آن فرو کرده و با آب پر می‌کردند. پیچ‌ها منبسط شده و سنگ را به دو نیم می‌کرد. سپس آنها را برای محل بر روی قایق‌های مخصوص قرار می‌دادند.اهرام چگونه ساخته شدند؟

۱۴ بهمن ۱۳۹۶       ۲۲:۲۹       28/54569        ۱۳۷ بازدید
 کلیپی جالب از داستان اهرام مصر، یکی از عجایب هفت گانه جهان

 

برای حدود 10 هزار سال، دره نیل جایگاه یکی از بانفوذترین و باشکوه‌ترین تمدن‌های عصر خود بود. نظریه‌های متفاوتی در مورد نحوه شکل گیری اهرام ارائه شده است. اسناد و مدارک به دست آمده حاوی این مطالب است که به عنوان مثال نزدیک به 20 تا 30 هزار کارگر طی 23 سال هرم بزرگ گیزا را به وجود آوردند. نزدیک به 70 کارگر سنگ‌ها را می‌کشیدند، در زیر آنها، شکافهایی به وجود می‌آوردند و پیچ‌های چوبی در آن فرو کرده و با آب پر می‌کردند. پیچ‌ها منبسط شده و سنگ را به دو نیم می‌کرد. سپس آنها را برای محل بر روی قایق‌های مخصوص قرار می‌دادند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top