پنجشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷
November 15, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


افراد مبتکر چه عادت‌هایی دارند؟

۵ بهمن ۱۳۹۶       ۱۰:۵۸       6/52760     
 حتما شما هم با افرادی برخورد کرده‌اید که دوست داشتید مثل آنها موفق باشید، یا زندگی افراد موفق را مطالعه کرده و یکی از رویاهای شما این بوده که شما هم بتوانید به چنین موفقیتی برسید. چرا تعداد معدودی از افراد متمایز می‌شوند و کاری انجام می‌دهند که کمتر کسی انجام داده است؟ در این نوشته این افراد را “مبتکر” می‌نامیم؛ افرادی که به دنبال کشف مسیرهای تازه هستند.

 

به گزارش پارس فارس،در یکی دیگر از سخنرانی‌های تد (TED Talks)، آدام گرنت (Adam Grant) از عادت‌های افراد مبتکرمی‌گوید. به عقیده‌ی او مبتکرها مقلد نیستند. آدم‌هایی هستند که نه تنها نظرات جدید دارند، بلکه برای دفاع از آن هر کاری می‌کنند. آدم‌هایی هستند که می‌ایستند و حرف خودشان را می‌زنند. مبتکرها خلاقیت را هدایت می‌کنند و دنیا را تغییر می‌دهند.

یکی از ویژگی‌های جالبی که آدام گرنت تفاوت فرد مبتکر با دیگران می‌داند، تعلل در انجام کار یا به تعویق انداختن کارها است، البته نه به صورت افراطی. افرادی که همه‌ی کارها را با دقت و سرعت انجام می‌دهند، فرصتی ندارند که به طرح ایده‌های جدید فکر کنند. آنها خیلی متمرکز آنچه را که باید انجام می‌دهند، حتی در زمانی زودتر از موعد مقرر. از طرف دیگر افرادی که دچار تعلل افراطی هستند، آنقدر صبر می‌کنند که همه‌ی فرصت‌ها را از دست می‌دهند. اما مبتکرها با تعللی متوسط، به دنبال بهترین راه‌حل‌ها هستند، شاید بتوان گفت این تعلل موجب افزایش خلاقیت هم می‌شود. در ۳ تمرین برای پرورش خلاقیت به این مطلب اشاره کردم که ایده‌های جدید را برای مدتی کنار گذاشته و سپس به سراغ آنها بروید، به عبارتی تعلل تعمدی را چاشنی کار خود کنید تا خلاقیت شما بیشتر شود. البته تعلل در انجام کارها همیشه با خلاقیت رابطه‌ی مستقیم ندارد.

یکی دیگر از عادت‌هایی که آدام گرنت مطرح می‌کند، شک و تردید است. مبتکرها همیشه به طرح خود شک دارند، تمام جوانب را بررسی می‌کنند و به دنبال بهترین راه‌حل هستند. البته منظور فقط شک و تردید نسبت به طرح و برنامه‌ها است، نه به خودشان. حتی گاهی این شک و تردید در کنار تعلل باعث می‌شود ایده‌ای که می‌توانست در کار خود “اولین” باشد، فرصت را از دست بدهد. به عقیده‌ی او این اتفاق نباید موجب نگرانی شود، زیرا آمار نشان می‌دهد ۴۷% از کار و کسب‌هایی که “اولین” بوده‌اند، شکست خوردند؛ در حالی که تنها ۳% از کار و کسب‌هایی که پس از آنها آمده و ایده را توسعه داده‌اند، دچار شکست شدند.

اگر به دنبال این هستید که کار متفاوتی انجام داده یا کار خود را به شکل متفاوتی انجام دهید، پیشنهاد می‌کنم برای روشن شدن موضوع با توضیح و مثال بیشتر، ویدیوی زیر را مشاهده کنید. آدام گرنت از افراد مبتکر و ویژگی‌های آنها می‌گوید، نکاتی که شاید الهام‌بخش شما هم باشند. این ویدیوی ۱۵ دقیقه‌ای به زبان انگلیسی و با زیرنویس فارسی است.

پایان پیام/

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top