چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹
October 21, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


نکاتی درباره هدف و هدف‌گذاری

۴ بهمن ۱۳۹۶       ۱۱:۳۶       6/52481     
  در محیط پیرامون و جامعه افرادی را می‌بینیم که همیشه در حال شکایت از وضع موجود هستند، از شرایط ابراز نارضایتی می‌کنند، دیگران را مقصر می‌دانند و هیچ تلاشی برای بهتر شدن، نمی‌کنند. چنین افرادی معنای زندگی را درک نکرده و هدف خاصی برای زندگی ندارند. اگر هر روز برای بیدار شدن و تلاش کردن، هدف و انگیزه‌ای نداشته باشیم، زندگی چه معنایی خواهد داشت؟!

 

پارس فارس/شما برای زندگی خود چه برنامه‌ای دارید؟ قطعا زمانی می‌توان برنامه‌ای نوشت که هدف داشته باشیم. پس هدف و هدف‌گذاری یکی از مهمترین قسمت‌ها در فرآیند توسعه‌ی فردی است. شیوه‌های مختلفی برای انتخاب هدف وجود دارد که هر کدام برای یک گروه از افراد مناسب هستند و نمی‌توان شیوه‌ای قطعی به همه معرفی کرد. ابتدا باید فرد به درک مناسبی از رسالتی که در این جهان به عهده دارد، برسد تا بتواند اهدافش را تعیین کند. ممکن است فردی در چند ماه تمام این مراحل را طی کند و فرد دیگری چندین سال تلاش کند تا به تصویر روشنی از زندگی‌اش دست یابد. شما چه زمانی و چگونه متوجه شدید که از زندگی چه می‌خواهید؟

هر چند که شیوه‌های هدف‌گذاری برای هر فرد متفاوت است، اما نکاتی درباره هدف و هدف‌گذاریوجود دارند که در اکثر شیوه‌ها مشترک یا مفید هستند. یکی از مهمترین نکات، ارزیابی منظم و پیوسته است. مهم نیست به صورت هفتگی، ماهانه یا فصلی ارزیابی انجام شود، اما مهم است که به صورت منظم خودمان، اهدافمان و مسیری را که تا اینجا طی کرده‌ایم، بررسی کنیم و در صورت نیاز اهداف و برنامه‌های خود را اصلاح کنیم.

دومین نکته، داشتن تصویری روشن از آنچه که می‌خواهیم، است. اینکه دقیقا بدانیم می‌خواهیم از چه مسیری و به کجا برسیم، هم به افزایش تمرکز ما کمک می‌کند و هم ابزاری برای ارزیابی خواهد بود. همچنین بدون تصویری روشن از هدف، امکان برنامه‌ریزی هم وجود ندارد.

سومین نکته، داشتن برنامه است. اینکه بدانیم دقیقا چه کارهایی، چه زمانی و چگونه باید انجام شود. این برنامه باید شامل زمان‌بندی ارزیابی هم باشد. اینکه از چه نوع برنامه‌ای استفاده کنیم، پاسخی قطعی ندارد. ممکن است فردی با برنامه‌ریزی روزانه بیشترین بهره‌وری را داشته باشد، و فرد دیگری برنامه‌های خود را هفتگی بنویسید. مهم این است که برنامه داشته باشیم و حتما برنامه‌های خود را مکتوب کنیم.

شما از چه روش‌هایی برای هدف‌گذاری استفاده کرده‌اید؟ چگونه برنامه‌ریزی می‌کنید؟ تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا بتوانیم در مسیر توسعه‌ی فردی به یکدیگر کمک کنیم.

مطالعه‌ی بیشتر:

۴ Questions That Will Change Your Life

۵ Expert Tips to Simplify Your Goals

Rohn: 5 Simple Steps to Plan Your Dream Life

گردآورنده: بابک نیک دهقان

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی