جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کاهش نزدیک به ۳۰ درصدی بارش‌ها در کشور

۱ بهمن ۱۳۹۶       ۱۷:۱۳       6915/51879     
بر اساس آخرین آمارهای ثبت شده در ایستگاه‌های باران سنجی، میزان بارش‌های کشور در چهار ماه نخست سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۸.۶ درصد کاهش داشته است.      

 به گزارش پارس فارس؛ شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد، آخرین آمار ثبت شده در ایستگاه‌های باران سنجی کشور حاکی از آن است که میزان بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی ۹۷-۹۶ (ابتدای مهرماه) تا ۳۰ دی‌ماه سالجاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۸.۶ درصد کاهش داشته است.

میزان بارش‌های کشور در طی چهار ماه اخیر در مقایسه با ۹۹.۲ میلیمتر متوسط بلندمدت ۴۹ ساله نیز رقمی در حدود ۶۰.۲ کاهش یافته است.

این گزارش حاکی از آن است که بیشترین میزان کاهش بارش‌ها در حوضه اصلی آبریز مرزی شرق با ۷۲.۳ درصد و کمترین میزان بارش در حوضه دریای خزر به میزان ۲.۴ درصد بوده است.

براین اساس از ابتدای سال آبی جاری تا ۳۰ دی‌ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حوضه‌های اصلی آبریز دریاچه ارومیه ۱۳.۹، فلات مرکزی ۵۶.۳، خلیج فارس و دریای عمان ۳۱.۶ قره قوم ۱۰.۴ درصد کاهش بارش داشته‌اند.

میزان بارش‌های کشور در حوضه‌های اصلی آبریز از ابتدای مهرماه تا ۳۰ دیماه جاری ۳۹.۵ میلی‌متر بوده که از این میزان سهم حوضه‌های اصلی آبریز دریای خزر ۱۴۴.۸ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۹۴.۸ میلی‌متر، خلیج فارس و دریای عمان ۵۲.۷ میلی‌متر، قره قوم ۱۶.۳ میلی‌متر، فلات مرکزی ۱۲.۸ میلی‌متر و مرزی شرق ۱.۳ میلی‌متر بوده است.

همچنین حجم بارش ابتدای مهرماه تا ۳۰ دی ماه جاری معادل ۶۵ میلیارد و ۹۷ میلیون متر مکعب بوده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top