شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تظاهرات مهاجران هائیتی علیه ترامپ نزدیک عمارت اعیانی او

۲۶ دی ۱۳۹۶       ۰۹:۳۶       4614/50870     
تعدادی از مهاجران هائیتی و حامیان آن‌ها در آمریکا در اعتراض به اظهارات توهین‌آمیز اخیر دونالد ترامپ، مقابل عمارت اعیانی او در فلوریدا تظاهرات کردند.    

 به گزارش پارس فارس، حدود چند صد تظاهرکننده روز گذشته (دوشنبه) در اعتراض به اظهارات زشت و رکیک «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا علیه مهاجران کشورهای آفریقایی، نزدیک عمارت اعیانی او در فلوریدا تظاهرات برگزار کردند.

تظاهرکنندگان هائیتی-آمریکایی و حامیان آنها پرچم هائیتی را در دست داشتند و به زبانهای انگلیسی و هائیتی علیه رئیس جمهور آمریکا شعار می دادند. برخی از این معترضان می گفتند: ما چه می خواهیم؟ عذرخواهی.

یکی از معترضان گفت: من به خاطر اظهارات بسیار نژادپرستانه و فریبنده دونالد ترامپ بیرون آمدم. این باعث می شود کشور ما به عقب بازگردد. این کارها همانی نیست که پدران بنیانگذار ما در نظر داشتند.

یکی از سازمان دهنگان این تظاهرات هم گفت: ما می خواهیم برای آمریکا و پرزیدنت ترامپ دعا کنیم. انسان جایزالخطاست. ما خواستار استیضاح ترامپ نیستیم. فقط می خواهیم او عذرخواهی کند.

ترامپ روز پنجشنبه در یک نشست با قانونگذاران،کشورهای آفریقایی و هائیتی که مهاجرانی به آمریکا داشته‌اند، به «چاه مستراح» تشبیه کرد. وی در این نشست گفته بود: چرا این افراد باید از کشورهایی که مثل چاه مستراح است به اینجا بیایند؟

دفتر حقوق بشر سازمان ملل هم پیشتر اظهارات توهین آمیز ترامپ درباره هائیتی و کشورهای آفریقایی را تکان دهنده و شرم آور خواند و آن را محکوم کرد.

ترامپ از زمانی که این اظهارات زشت و ناپسند را علیه مهاجران مطرح کرده است، با موج گسترده ای از اعتراضات مواجه شده است. ترامپ روز گذشته برای گذراندن روز «مارتین لوتر کینگ جونیور»، یکی از تعطیلات رسمی آمریکا به مناسبت سالروز تولد رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی های آفریقایی تبار، به عمارت مارالاگوی خود در فلوریدا رفت.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این هم در اظهاراتی توهین آمیز در یک جمع خصوصی مدعی شده بود که همه مهاجرانی که از هائیتی وارد آمریکا می شوند ایدز دارند! این در حالی است که کاخ سفید ادعا کرد ترامپ هرگز برای اشاره به مهاجران از واژه ایدز استفاده نکرده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop