جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


نماینده ایران در آیمو:

بررسی علت سانحه نفتکش در دستور کار است

۲۵ دی ۱۳۹۶       ۰۷:۵۹       4614/50661     
 معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی گفت همه تلاش خود را برای نجات احتمالی ملوانان به کار بست و اکنون پیگیر علت بروز این سانحه است.  

 به گزارش پارس فارس، معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی گفت: همه به خانواده‌های داغدار نفتکش ایرانی اطمینان می‌دهیم که این نمایندگی همه تلاش خود را برای نجات احتمالی ملوانان به کار بست و اکنون پیگیر علت بروز این سانحه است.

ماندانا منصوریان معاون نماینده دائم ایران در (IMO) گفت: به محض اطلاع از سانحه برخورد یک فروند کشتی با نفتکش ایرانی نمایندگی کشورمان در سازمان جهانی دریانوردی با دبیر کل این سازمان و رئیس بخش ایمنی آن نشست ویژه برگزار کرد.

وی افزود: در پی این نشست دستور داده شد از جانب این سازمان بین المللی از همه مجاری دیپلماتیک کشور‌های ساحلی برای نجات جان ملوانان درخواست همکاری شود.

معاون نماینده دائم ایران در (IMO) گفت: این نمایندگی همچنین علاوه بر مکاتبات لازم، نشست‌های مختلفی با نمایندگان پاناما و چین برگزار کرد که اسناد آن در این سازمان موجود است.

منصوریان گفت: آقای بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس که نماینده دائم کشورمان در سازمان بین المللی دریانوردی نیز هست هر لحظه مذاکرات را رصد کرد و با ما در این تلاش‌ها بود.

معاون نماینده دائم ایران در سازمان بین المللی دریانوردی (نهاد وابسته به سازمان ملل که مقر آن در لندن است) در پاسخ به این پرسش که اکنون برای بررسی علت بروز این سانحه چه اقداماتی انجام خواهد شد گفت: (IMO) سازمانی است برای هماهنگی در وضع مقررات و در واقع نهادی قانونگذار است، اما روندی که برای بررسی علت سانحه نفتکش ایرانی پیش بینی می‌شود این است که کشور‌های ذی نفع در همکاری با یکدیگر باید یک کشور را انتخاب کنند تا به نمایندگی اطلاعات حاوی جعبه سیاه این نفتکش بررسی شود.

وی افزود: همچنین مصاحبه‌هایی با خدمه نفتکش کریستال که با نفتکش ایرانی برخورد کرد انجام خواهد شد تا علت بروز این سانحه مشخص شود.

معاون نماینده دائم ایران در سازمان جهانی دریانوردی در پاسخ به این پرسش که آیا در این نفتکش همه ضوابط و موارد ایمنی برای حفظ جان ملوانان رعایت شده بود گفت: این نفتکش تازه به بهره برداری رسیده و از فناوری‌های روز برخوردار بود.

منصوریان افزود: تا زمانی که اطلاعات جعبه سیاه این نفتکش استخراج و مراحل لازم برای بررسی علت این سانحه انجام نشود نمی‌توان درباره علت یا علت‌های بروز این سانحه ابراز نظر قطعی کرد.

نماینده سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان در سازمان بین المللی دریانوردی آیمو با بیان اینکه برای درد و رنج و آلام بازماندگان ملوانان دریادل مان مرحمی نیست گفت:: این ضایعه بزرگ را به خانواده‌های داغدار، همکاران خود و کارکنان شرکت ملی نفتکش ایران تسلیت می‌گویم.

وی خطاب به خانواده‌های داغدار ملوانان دریادل کشور مان افزود: از لحظه اطلاع از این سانحه ما هم همچون شما نگران و پیگیر ماجرا بودیم و درد شما برای ما قابل درک است و همچون خانواده‌های داغدار اشک ریختیم و چشم انتظاری داشتیم.

سازمان بین المللی دریانوردی یکی از سازمان‌های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد در امور دریانوردی جهانی است که مقر آن در لندن قرار دارد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop