یکشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۷
October 21, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


سیاست‌های سختگیرانه ترامپ درباره پناهجویان منجر به استعفای یک دیپلمات دیگر شد

۲۴ دی ۱۳۹۶       ۱۰:۳۴       4614/50509     
 معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور پناهندگان و مهاجرت اعلام کرد تا هفته آینده از مقام خود استعفا خواهد داد.  

 به گزارش پارس فارس، یک دیپلمات آمریکایی مسئول امور پناهندگان ظرف چند روز آینده قصد استعفا دارد. وی سومین مقام ارشد رسمی آمریکا در امور پناهندگان است که در هفته‌های اخیر از مقام خود استعفا می‌دهد.

سیمون هنشا، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور جمعیت، پناهندگان و مهاجرت از طریق ایمیل به همکارانش در بخش پناهندگان اعلام کرده است که وی این اداره را تا پایان هفته بعد ترک می‌کند. این ایمیل توسط رویترز مشاهده شده است.

با این حال، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که استعفای هنشا یک استعفای معمولی است و ربطی به سیاست‌های دونالد ترامپ درباره مهاجرت ندارد.

هنشا در گفتگو با رویترز گفت که مسئولیت وی در اداره جمعیت، پناهندگان و مهاجرت طولانی‌ترین مسئولیتی بوده که طی 33 سال خدمت به عنوان کارمند وزارت خارجه برعهده داشته است.

وی اضافه کرد: احساس می‌کنم که زمان کافی را در این اداره صرف کرده‌ام. پیش از این عادت داشتم که هر دو یا سه سال کار خود را تغییر دهم.

هنشا قبل از انتصاب به عنوان معاون وزارت خارجه در امور جمعیت، پناهندگان و مهاجرت در ابتدای روی کار آمدن ترامپ، از سال 2013  قائم مقام اصلی معاون وزیر خارجه بود.

بنا به اعلام وزارت امور خارجه، از 22 ژانویه کارول کونئل، معاون وزارت خارجه در امور آفریقا سرپرستی این اداره را برعهده خواهد گرفت.

در ایمیلی که روز شنبه توسط هنشا به همکارانش ارسال شد، آمده است: در دنیایی که تعداد پناهندگان و افراد آواره در حال افزایش است، فکر می‌کنم همه ما باید به تعداد بیشتری از این افراد کمک کنیم.

هنشا آخرین مقام ارشد آمریکا در امور پناهندگان است که به خاطر تصمیمات دولت ترامپ در تغییر سیاست‌های مربوط به پذیرش پناهجویان از مقام خود استعفا داده یا کنار گذاشته می‌شود.

دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدنش در سال گذشته، تعداد پناهندگانی که مجوز ورود به این کشور را داشتند کاهش داد، برنامه مربوط به پناهجویان را به طور کامل برای چهار ماه متوقف کرد، الزامات بازرسی سختگیرانه‌تری را تعیین و مذاکرات بر سر پیمان داوطلبانه درباره مهاجرت جهانی را رها کرد.

در ابتدای این ماه، باربارا استراک، رئیس امور پناهندگان در خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا نیز اعلام کرد که وی در ماه ژانویه خود را بازنشسته خواهد کرد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top