جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷
December 14, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


با اصرار نمایندگان؛

مصوبه مجلس درباره مجاز بودن نامزدی اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراها به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد

۲۴ دی ۱۳۹۶       ۱۰:۳۰       4614/50508     
 با موافقت نمایندگان، مصوبه مجلس درباره مجاز بودن نامزد شدن اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

 به گزارش پارس فارس، نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه 24 دی‌ماه) مواد اعاده شده طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، بررسی کردند.

شورای نگهبان ماده 1 و ماده 4 این طرح را مورد ایراد قرار داده بود که کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بر مصوبه قبلی خود اصرار ورزید و نمایندگان هم با نظر کمیسیون موافقت کردند.

ماده 1 تصریح می‌کند: دو تبصره به عنوان تبصره‌های 1 و 2 به ماده 30 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوبه 1 خردادماه سال 75 به شرح ذیل الحاق و شماره تبصره‌های این ماده اصلاح می‌شود:

تبصره 1-اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می‌توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند.

تبصره 2- اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

نمایندگان با 134 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 202 رأی مأخوذه بر این مصوبه قبلی تأکید کردند.

همچنین ماده 4 این طرح که اعلام می‌کند این قانون از زمان برگزاری انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم‌الاجرا می‌باشد، را نمایندگان با 124 رأی موافق، 22 رأی مخالف، 16 رأی ممتنع از 202 رأی مأخوذه تأئید کردند.

براین اساس، به دلیل اصرار مجلس بر مصوبه خود ، این مصوبه برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام  ارسال می‌شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop