چهارشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۶
January 17, 2018
  جستجو

آخرین اخبار
کسب درآمد ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


۲۴ دی ۱۳۹۶       ۱۰:۳۰       4614/50508     
با اصرار نمایندگان؛

مصوبه مجلس درباره مجاز بودن نامزدی اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراها به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد

 با موافقت نمایندگان، مصوبه مجلس درباره مجاز بودن نامزد شدن اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.
کسب درآمد

 به گزارش پارس فارس، نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه 24 دی‌ماه) مواد اعاده شده طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، بررسی کردند.

شورای نگهبان ماده 1 و ماده 4 این طرح را مورد ایراد قرار داده بود که کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بر مصوبه قبلی خود اصرار ورزید و نمایندگان هم با نظر کمیسیون موافقت کردند.

ماده 1 تصریح می‌کند: دو تبصره به عنوان تبصره‌های 1 و 2 به ماده 30 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوبه 1 خردادماه سال 75 به شرح ذیل الحاق و شماره تبصره‌های این ماده اصلاح می‌شود:

تبصره 1-اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می‌توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند.

تبصره 2- اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

نمایندگان با 134 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 202 رأی مأخوذه بر این مصوبه قبلی تأکید کردند.

همچنین ماده 4 این طرح که اعلام می‌کند این قانون از زمان برگزاری انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم‌الاجرا می‌باشد، را نمایندگان با 124 رأی موافق، 22 رأی مخالف، 16 رأی ممتنع از 202 رأی مأخوذه تأئید کردند.

براین اساس، به دلیل اصرار مجلس بر مصوبه خود ، این مصوبه برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام  ارسال می‌شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop