پنجشنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۷
January 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


گشت‌زنی ناو‌های جنگی ژاپن در آب‌های شبه‌جزیره کره به درخواست آمریکا

۲۳ دی ۱۳۹۶       ۰۹:۴۸       4614/50342     
 ناو‌های جنگی ژاپن با هدف جلوگیری از واردات فراورده‌های نفتی به کره شمالی، به درخواست آمریکا در حال گشت‌زنی در آب‌های اطراف شبه‌جزیره کره هستند.  

 به گزارش پارس فارس، مقامات نظامی ژاپن اعلام کردند نیروهای دریایی این کشور در حال گشت زنی نزدیک آب های کره شمالی هستند تا مانع از قاچاق سوخت و فراورده های نفتی به این کشور آسیایی شوند.

منابع آگاه ارتش ژاپن در این خصوص اعلام کردند بنا به درخواست آمریکا از ماه میلادی گذشته تاکنون ناوهای جنگی این کشور در دریای ژاپن و دریای زرد، در شرق و غرب شبه جزیره کره، در حال گشت زنی هستند.

ناوهای جنگی ژاپن در صورت مشاهده هرگونه کشتی مشکوک در این منطقه ضمن هشدار به آنها، تصاویر کشتی ها را ثبت و به آمریکا تحویل می دهند. با این حال آنها مجاز به وارسی کشتی ها نیستند.

روز جمعه آمریکا و 16 کشور دیگر خواستار جلوگیری از نزدیک شدن هرگونه کشتی به آب های کره شمالی شدند و از تمامی کشورهای عضو سازمان ملل خواستند به تحریم های بین المللی علیه کره شمالی پایبند باشند. سازمان ملل در تازه ترین تحریم های خود علیه کره شمالی در ماه دسامبر واردات فراورده های نفتی به پیونگ یانگ را محدود کرد.

پیش از این نیز مقامات کره جنوبی به یک کشتی حامل پرچم پاناما که قصد انتقال و فروش نفت به پیونگ یانگ را داشت، هشدار دادند و مانع ادامه حرکت آن به سمت کره شمالی شدند. پیشتر نیز یک کشتی حامل پرچم هنگ‌کنگ که حامل 600 تن فراورده نفتی بود، از سوی سئول متوقف و وارسی شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top