پنجشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
August 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


معرفی 294 نفر از اعتشاشگران به زندان

۱۴ دی ۱۳۹۶       ۱۵:۳۷       1509/48980     
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به معرفی ۲۹۴ نفر از اغتشاشگران به زندان گفت: به منظور جلوگیری از تکرار مجدد این جریانات برنامه‌هایی در نظر است و شرایط در حال رصد و تحت کنترل است.    

به گزارش پارس فارس، رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به معرفی ۲۹۴ نفر از اغتشاشگران به زندان گفت: به منظور جلوگیری از تکرار مجدد این جریانات برنامه‌هایی در نظر است و شرایط در حال رصد و تحت کنترل است.

 
قاسم عبداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تجمعات صورت گرفته در استان مرکزی عنوان کرد: در روز نهم دی ماه سال جاری سه شهرستان استان مرکزی اراک، ساوه و دلیجان تجمعات اعتراضی داشت که تا اواسط شب بدون کوچکترین درگیری در ساوه و دلیجان به پایان رسید.
 
وی با اشاره به اینکه تا حوالی ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه نهم دی ماه تجمعات سه شهرستان استان مرکزی برگزار و تجمع‌کنندگان متفرق شدند، افزود: تا قبل از تخریب اموال عمومی و حمله به بانک‌ها شرایط آرامی در شهرستان‌های استان حاکم بود، اما پس از تخریب و اغتشاش توسط معترضان، نیروی انتظامی ملزم به ورود، برخورد و کنترل شرایط شد.
 
عبداللهی تصریح کرد: براساس اغتشاش و حمله به بانک‌ها و اموال عمومی در نهم دی ماه ۷۱ نفر مرد، ۹ زن و ۱۴ نوجوان کمتر از ۱۸ سال در اراک، ۱۵ مرد و یک خانم در ساوه دستگیر شدند و در دلیجان نیز ۴ مورد دستگیری گزارش شد.
 
وی با بیان اینکه در این دستگیری‌ها چهار لیدر و رهبر معترضان که غیر بومی بودند نیز دستگیر شدند، خسارات وارده در نهم دی ماه توسط اغتشاشگران را شامل خسارت به بانک و شکستن شیشه‌ها، تعرض به فرمانداری اراک، بیت نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، بنیاد شهید و کیوسک راهنمایی و رانندگی و چندین تابلو از تصاویر شهدا و دو مسجد دانست.
 
رئیس کل دادگستری استان مرکزی عنوان کرد: با شروع تخریب و اغتشاش توسط معترضان شورای امنیت کشور و همچنین شورای تامین استان تشکیل جلسه داد و مشخص شد که مقصود معترضان مباحث اقتصادی و مطالبات نیست بلکه قصد اغتشاش و تخریب دارند و سر منشاء این حرکات، خارجی و عوامل معاند نظام بوده است که بر همین اساس امکان مماشات با اخلالگران وجود نداشت و به منظور جلوگیری از تشکیل هسته‌های منتهی به خسارات به اموال عمومی و دولتی اقدام شد.
 
وی با بیان اینکه برای به حداقل رساندن خسارات و ممانعت از بروز درگیری در نهم دی ماه نیروی انتظامی و نیروهای بسیج سپاه پاسداران وارد عمل شدند، افزود: متاسفانه تخریب بانک‌ها و اموال عمومی سبب ورود نیروی انتظامی و منجر به درگیری شد که تعدادی از نیروهای انتظامی مجروح و حتی فرماندهی انتظامی شهرستان ساوه نیز دچار شکستگی از ناحیه سر شد.
 
عبداللهی در خصوص تجمعات و اغتشاش در دهم دی ماه گفت: در شب دوم تجمعات که درگیری و تخریب از سوی اغتشاشگران همچنان ادامه یافت، ۷۹ نفر در شهرستان ساوه بازداشت شدند و ۱۷ نوجوان کمتر از ۱۸ سال نیز دستگیر شدند، در اراک ۱۴۵ مرد، ۵ زن و ۳۰ نوجوان کمتر از ۱۸ سال دستگیر شدند و در شهرستان دلیجان نیز اقدامات نیروی انتظامی به دستگیری ۶ نفر انجامید.
 
وی تعداد دستگیرشدگان اغتشاشات روز نهم و دهم دی ماه در استان مرکزی را در مجموع ۳۹۶ نفر عنوان کرد و با اشاره به اینکه بخشی از آنها در همان شب دستگیری آزاد شدند، تصریح کرد: ۲۹۴ نفر با صدور قرار به زندان معرفی شدند که از این تعداد ۳ نفر کمتر از ۱۸ سال است که پس از اتمام تحقیقات اگر مشکلی نباشد، آزاد می‌شوند.
 
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: افراد معرفی شده به زندان شامل ۱۱۶ نفر در ساوه، ۱۶۴ نفر در اراک، ۹ نفر در دلیجان، ۲ نفر در خمین و سه نفر خانم بوده‌اند.
 
وی در خصوص سابقه شرارت دستگیرشدگان گفت: هفت نفر از دستگیرشدگان شرب خمر داشته‌اند و افرادی نیز دارای سابقه هستند که پرونده آنها در دست بررسی است، تعداد زیادی از دستگیرشدگان در ساوه غیر بومی بوده‌اند و همچنین ۵ تبعه افغان که در اغتشاشات شرکت داشتند نیز دستگیر شده‌اند.
 
عبداللهی گفت: در شب اول اغتشاشات سه نیروی انتظامی و در شب دوم چهار نیروی انتظامی مضروب و مجروح شدند.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ نفر از بازداشت‌شدگان روز سه شنبه آزاد شدند، گفت: در اغتشاشات اخیر ۲۶ بانک در اراک، ۹ بانک در ساوه، هشت مورد اماکن دولتی، ۲ مسجد و تعداد خودرو دچار خسارت شدند و همچنین به مصلی شهر خمین نیز تعرض شد.
 
وی با تاکید بر اینکه سرمنشاء اغتشاشات اخیر خارج از کشور با ساماندهی آن از طریق شبکه‌های اجتماعی و تلگرام بوده است، گفت: در روزهای اغتشاش ۲۶ درصد هشتک‌ها مربوط به عربستان، ۲۷ درصد مربوط به عوامل معاند نظام و مابقی مربوط به انگستان و امریکا بوده است و طبق اخبار واصله نیز عملیات تخریب توسط منافقان هدایت شده است، همچنین سیاست کشته‌سازی نیز توسط این گروه در دستور کار بوده است.
 
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با تاکید بر اینکه رویکرد نیروی انتظامی در زمان آغازین تجمعات رویکرد مدارا بود و قصد برخورد نداشته است، گفت: با آغاز تخریب‌ها نیز نیروی انتظامی وارد میدان شد و این امر به معنای غافلگیر شدن نیست چراکه از ظهر ۹ دی به واسطه برخی اخبار دستورات لازم داده شد و شرایط مورد رصد قرار داشت.
 
عبداللهی با تاکید بر اینکه به جهت جلوگیری از تکرار موضوع برنامه‌های در نظر گرفته شده است و شرایط در حال رصد و تحت کنترل است، گفت: در این حوادث اخیر تجربیات خوبی حاصل شده است و قطعا اجازه موج دیگری داده نخواهد شد البته این موضوع حائز اهمیت است که حضور جوانان در این تجمعات احساسی بوده است و متاسفانه برخی افراد این احساسات را ابزار خود قرار دادند و قطعا شرایط تحت کنترل خواهد بود.
 
در پایان رئیس کل دادگستری استان مرکزی از حضور به‌موقع مردم استان برای خنثی کردن توطئه‌های دشمن و از زحمات نیروی انتظامی، بسیج و سربازان گمنام امام زمان (عج) قدردانی کرد.
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top