پنجشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
August 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


واردات تخم مرغ به منظور تعادل بازار

۱۴ دی ۱۳۹۶       ۱۵:۱۹       1509/48977     
یک مقام مسئول گفت: براساس آخرین آمار گمرک تا‌کنون ۱۱۶ تن تخم‌مرغ به منظور تعادل قیمت و کنترل بازار، وارد شده است.  

ناصر نبی‌پور رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، از کاهش نرخ تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری ۵ هزار و ۲۰۰ تومان، معادل شانه‌ای ۱۰ هزار تومان و دانه‌ای ۳۳۰ تومان بوده که نسبت به یک هفته اخیر هر کیلو هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یافته است.

به گزارش پارس فارس، وی در پاسخ به این سؤال که علت نرخ بالای تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌ها چیست، افزود: با توجه به توزیع مناسب تخم مرغ داخلی و وارداتی، مسئولان امر باید بر این امر نظارت داشته باشند.

نبی‌پور ادامه داد: با وجود فراوانی تخم مرغ در میادین، غرفه داران از تحویل تخم‌مرغ در سه روز اخیر امتناع می‌کنند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار درباه آخرین آمار واردات تخم مرغ بیان کرد: براساس آخرین آمار گمرک تاکنون ۱۱۶ تن تخم مرغ به منظور تعادل قیمت و کنترل بازار وارد شده است.

وی نرخ واقعی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به نوسان قیمت نهاده‌ها و بیماری آنفولانزا حاد پرندگان، افزایش قیمت تخم مرغ به منظور جلوگیری از ضرو زیان مرغداران امری ضروری است.

به گفته نبی پور؛ در شرایط کنونی حداکثر تولید روزانه تخم‌مرغ هزار و ۷۰۰ تن بوده که نسبت به ماه‌های اخیر ۵۰۰ تن کاهش یافته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آمارهای مختلفی از معدوم سازی طیور اعلام می‌شود، یادآور شد: براساس آمار سازمان دامپزشکی ۱۲ میلیون، سازمان برنامه و بودجه ۱۶ میلیون و اتحادیه ۱۵ میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار معدوم شده که خسارت فراوانی را به صنعت مرغداری وارد کرده است.

 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top