پنجشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
August 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رونمایی از ربات «گوجه فرنگی چین» +عکس

۱۴ دی ۱۳۹۶       ۱۴:۵۹       1509/48975     
به تازگی رباتی ساخته شده که با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی گوجه فرنگی های رسیده را انتخاب و می چیند. این ربات در یک دقیقه ۱۰ گوجه فرنگی می چیند.  

به گزارش پارس فارس، شرکت پاناسونیک یک «ربات گوجه فرنگی چین» ساخته که در نمایشگاه بین المللی ربات در توکیو از آن رونمایی می کند.

این ربات برای کار در مزارع طراحی شده و روی یک ریل حرکت می کند. گجت مذکور با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی مربوط به شناسایی تصاویر موقعیت، رنگ و شکل گوجه فرنگی ها را ردیابی می کند. در مرحله بعد میوه هایی که به اندازه کافی رسیده باشد را می چیند.  فرایند چیدن نیز بدون ضربه زدن به گیاه انجام می شود.

به گفته تولید کننده، این ربات می تواند در هر دقیقه ۱۰ گوجه فرنگی رسیده و قرمز را بچیند. هرچند سرعت آن بیشتر از کارگرهای کشاورزی نیست اما ربات کارآمدی بیشتری دارد زیرا می تواند به طور مداوم کار کند. البته پاناسونیک مدتی است که مشغول کار روی این ربات است. درهمین راستا سرعت و دقت عمل بازوی آن را افزایش داده و چیدن سریع تر گوجه فرنگی ها را بدون آسیب به آنها تضمین می کند.

البته هنوز مشخص نیست این ربات چه زمان به طور تجاری عرضه می شود.

 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top