جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ایجاد صندوق رفاه در بودجه سال ۹۷

۱۲ دی ۱۳۹۶       ۱۸:۱۳       1509/48693     
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد صندوق رفاه در بودجه سال ۹۷ در نظر گرفته شده است.  

علی ربیعی در شانزدهمین سفر استانی خود به مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های وسیع برای کاهش نرخ بیکاری در سال۹۷توسط دولت یادآور شد: با افزایش حداقل مستمری مددجویان سعی شد تا از فقر درآمدی این اقشار جلوگیری شود.

به گزارش پارس فارس، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با اقدامات حمایتی کشور ایران در شاخص فقر مطلق و فقر شدید در جایگاه خوبی قرار دارد و بهبود زندگی مردم و افزایش قدرت خرید نیز در سیاست‌های دستمزدی تعبیه شده است.

وی از ایجاد صندوق رفاه در بودجه سال ۹۷ خبر داد و گفت: تفاوت این صندوق با سازمان هدف‌مندی یارانه‌ها در سیاست‌گذاری رفاهی این صندوق است.

ربیعی خاطرنشان کرد: سازمان هدفمندی یارانه‌ها مانند بانک یک کارپرداز است که پول را بدون هیچ برنامه‌ریزی مدونی از محل حامل‌های انرژی برداشت و از چکی به چک دیگر منتقل می‌کند اما صندوق رفاه برای مقابله با فقر به وجود آمده و مبتنی بر فقرزدایی است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در مازندران شغل‌های پرکاربرد چون «ای سی تی» و «گردشگری» و در درجات بعد صنایع مکمل، بسته‌بندی، گوشت و آبزیان شناسایی شده و باید بر اساس آن تقسیم تسهیلات صورت گیرد تا وضعیت اشتغال بهبود یابد.

وی ادامه داد: سیاست فقرزدایی در استان مازندران ذیل عنوان بازماندگی از تحصیل، حمایت غذایی، سوتغذیه و مسکن حمایتی در جهت افزایش رفاه شهروندان استان مازندران به کمیسیون حمایتی استان ارجاع شده است.

ربیعی افزود: برای ایجاد اشتغال در استان مازندران در مجموع دو هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان تسهیلات ریالی اختصاص یافته که از این مقدار ۷۴۰ میلیارد تومان برای رونق و ۷۵۰ میلیارد تومان نیز برای اشتغال فراگیر در نظرگرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۸۰ میلیاردتومان نیز برای اشتغال روستایی پیش‌بینی شده تا چهره اشتغال روستایی تغییر یاید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۳۰میلیارد تومان از این تسهیلات نیز برای مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است و مشاغل پشتیبان نیز ۳۲ میلیارد تومان از این تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تصریح کرد: ۶۷۰میلیاردتومان نیز تسهیلات ارزی برای افزایش نرخ اشتغال برای استان مازندران در نظرگرفته شده که با سخت کوشی و برنامه ریزی درست مدیران این استان باید جذب شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top