چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
August 12, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


لاریجانی در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷:

برخی بخش های بودجه باعث از بین رفتن شفافیت می شود

۱۱ دی ۱۳۹۶       ۱۶:۲۱       1509/48526     
رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی بخش‌های لایحه بودجه شفافیت را از بین می‌برد، گفت: درباره نرخ بنزین هم حتماً شرایط مردم را باید در نظر بگیریم.    

به گزارش پارس فارس، علی لاریجانی عصر امروز در نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۳۹۷ با بیان اینکه برخی بخش‌های لایحه بودجه شفافیت را از بین می‌برد، اظهارداشت: به عنوان مثال کاملاً باید مشخص کنیم که منابع حاصل از نفت چقدر است و در کجا هزینه می‌شود.

وی افزود: تلاش کنیم تا احکام برنامه ششم توسعه در مقطع یکساله بودجه رعایت شود؛ مثلاً کاهش وابستگی اقتصاد به نفت، از جمله این احکام است که باید به خوبی لحاظ شود و اگر شما سخت نگیرید، محقق نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: در رابطه با یارانه‌ها باید به طبقاتی که نیاز دارند مانند کارگران، روستائیان، کسبه خرد و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی همچنان یارانه پرداخت شود؛ البته برای کمیته امداد و بهزیستی شرایط ویژه‌ای قائل شده ایم.

لاریجانی بر ضرورت حل چالش‌های صندوق‌های بازنشستگی در بودجه سال آینده تاکید و اظهارداشت: صندوق‌های بازنشستگی رنجور هستند؛ برخی از این‌ها در آستانه مشکل قرار دارند و برخی دیگر مشکل دارند. در این رابطه کار‌هایی مرکز پژوهش‌های مجلس انجام داده که این‌ها را باید لحاظ کرده و مشکلات این صندوق‌ها را ساماندهی کنیم.

درصد افزایش حقوق طبقات پایین «بیشتر» و طبقات بالا «کمتر» باشد

وی درباره افزایش حقوق کارکنان دولت نیز گفت: برای طبقات پایین درصد بیشتر و برای طبقات بالا درصد کمتری برای افزایش در نظر گرفته شود؛ مجموع شرایطی را که باعث می‌شود طبقات بالا حقوق بیشتری بگیرند، کمتر کنید. همچنین در رابطه با بازنشستگان تا حد مقدور به سمت همسان سازی باید برویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع انتشار اوراق مشارکت برای کسری بودجه اشاره کرد و عنوان کرد: اوراق مشارکت در دنیا یک استانداردی برای خودش دارد؛ روشی که ما در حال حاضر برای انتشار اوراق داریم، درست نیست و دولت‌های بعدی را دچار مشکل می‌کنیم.

لاریجانی افزود: همین امسال ۳۰ هزار میلیارد ریال برای اوراق قبلی حکم داریم؛ باید جلوی این مشکل گرفته شود.

رئیس مجلس همچنین با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن تسهیلات خاص برای استان‌های کمتر برخوردار در زمینه اشتغال اظهارداشت: تجربه دو دولت اخیر برای طرح‌های زود بازده خیلی مناسب نیست، در حالی که اگر یارانه تولید را پرداخت کنیم، امکان سرمایه گذاری و اشتغال نیز فراهم می‌شود.

نرخ بنزین نباید باعث تنش و فشار به طبقات پایین شود

لاریجانی ادامه داد: درباره نرخ بنزین هم حتماً شرایط مردم را باید در نظر بگیریم چرا که به هیچ وجه تنش در این زمینه به مصلحت نیست و نباید به طبقات پایین فشار بیاوریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا مسئله صادرات حل نشود، مشکلات این کشور حل نخواهد شد، خاطرنشان کرد: برای صادرات باید معافیت‌ها و مشوق‌های لازم در نظر گرفته شود تا روند سازمان جان بگیرد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی