شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
January 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اردوغان ، مدل پوتین-مدودف غیر ممکن دانست.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳       ۱۶:۵۹       2/483     
خبررسانی پارس: رئیس جمهور ترکیه، هر گونه جابجایی میان وی و نخست وزیر این کشور را که در ادبیات سیاسی جهان به مدل پوتین-مدودف شهرت یافته، غیر ممکن دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حریت، "عبدالله گل" ، در اظهاراتی امکان اینکه وی و "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور، برای ادامه حضور در قدرت از مدل "مدودف-پوتین" استفاده کنند را رد کرده و اظهار داشت : من مدودف اردوغان نیستم. ترکیه در ماه آگوست سال جاری میلادی شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود مهمترین نامزدی که تا کنون برای این رقابتها مشخص شده اردوغان، است. بر اساس قانون، اردوغان بیش از این نمی تواند در سمت نخست وزیری حضور داشته باشد از همین رو وی در تلاش است تا با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری همچنان حضور خود در قدرت را حفظ کند. در این میان اخیرا گفته می شود که گل در انتخابات ماه آگوست نامزد نمی شود و قرار است پس از شرکت اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری، گل به عنوان نخست وزیر جدید معرفی شود و سپس در سالهای آتی و با توجه به محدودیتهای قانونی بار دیگر یک جابجایی میان آنها انجام شود یعنی دقیقا همان مدلی که میان "مدودف" و "ولادیمر پوتین" در روسیه انجام شد. اما عبدالله گل به شدت این موضوع را رد کرده و می گوید: مدل مدودف-پوتین، مدل مناسبی برای ترکیه نیست و من نمی خواهم این نقش را برای اردوغان بازی کنم. در شرایط فعلی من هیچ تصمیمی برای آینده نگرفته و نمی توانم درباره انتخابات ماه آگوست صحبت کنم. در همین رابطه چندی پیش، "کمال قلیچداراوغلو" رئیس حزب جمهوری خلق که بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه است گفت: درانتخابات ریاست جمهوری سال 2014 ، عبدالله گل را بر اردوغان ترجیح خواهیم داد. وی در پاسخ به این سوال که اگر در انتخابات ریاست جمهوری، عبد الله گل و رجب طیب اردوغان هر دو نامزد شوند شما به کدام یک از آنها رای خواهید داد؟ گفت: ما گل را بر اردوغان ترجیح می دهیم. قلیچداراوغلو در عین حال گفت حزبش برای انتخابات ریاست جمهوری به دنبال معرفی یک نامزد بدون سوابق سیاسی است.
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top