یکشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۷
October 21, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


آیا سریال زلزله ها با آزمایشات اتمی (هارپ) مرتبط است؟

۳ دی ۱۳۹۶       ۲۳:۴۱       4614/47387     
«هارپ» یا همان آزمایشات اتمی، یکی از شایعاتی است که بعد از زلزله کرمانشاه نقل و نبات فضای مجازی شده

 به گزارش پارس فارس، برخی می گویند مگر می‌شود در کمتر از 20 روز چند منطقه‌ در کشور آنچنان بلرزد که خانه و زندگی مردم را نیست و نابود کند؟ چرا این همه زلزله آن هم در کشور ما؟
«هارپ» یا همان آزمایشات اتمی، یکی از شایعاتی است که بعد از زلزله کرمانشاه نقل و نبات فضای مجازی شده و حال که سریال زلزله دور تا دور ایران از تهران تا کرمان و بوشهر را در می نوردند ذهن برخی از مردم را به خود مشغول کرده.

عضو هیات علمی پژوهشگاه مهندسی زلزله

با استفاده از فناوری هارپ و سایر فناوری‌ها برای تحریک رخداد زمین‌لرزه، می‌توان زلزله‌های کوچک و سطحی در حد حداکثر سه ریشتر را در سطح زمین تحریک کرد‌ ولی زلزله‌های ناشی از انفجار با زلزله‌های ناشی از جنبش در گسل‌های فعال قابل تفکیک هستند.

برای ایجاد زمین لرزه‌ای با بزرگی 4 ریشتر باید هزار تن «تی ان تی» را یک جا منفجر کرد؛ چنین کاری اگر رخ دهد، در سطح بسیار نزدیکی از زمین رخ خواهد داد. این در حالی است که در زلزله «ازگله» پایه نگاشت‌های زمین‌لرزه عمق زلزله 23 کیلومتر است.

بزرگ‌ترین زلزله دست‌ساز بشر بمب «تزار» بوده که در 30 اکتبر 1961، اتحاد جماهیر شوروی، یک بمب هیدروژنی معادل 50مگاتن تی ان تی را منفجر کرد و زمین‌لرزه‌ای با بزرگای 7.5 ایجاد کرد. این بمب 1570 بار قوی‌تر از دو بمب اتمی فروریخته بر هیروشیما و ناکازاکی بود.

حداکثر عمق برای نفوذ فناوری هارپ در آب‌های اقیانوس تا حدود 10 کیلومتر است و حداکثر عمقی که انسان در حفاری در حال حاضر به آن دست یافته، حدود 12 کیلومتر است.هنوز برای اعماق بیش از این، هیچ جای زمین امکان نفوذ ندارد

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top