جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷
December 14, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


راه‌اندازی "پویش ملی دوباره دانشگاه"

۳ آذر ۱۳۹۶       ۱۰:۰۱       1066/37522     
  عضو هیات علمی دانشگاه بجنورد از راه اندازی "پویش ملی دوباره دانشگاه" خبر داد.  

 

به گزارش پارس فارس، حسین اسکندری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: برای نخستین بار «پویش ملی دوباره دانشگاه» با همفکری و همراهی گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: "پویش ملی دوباره دانشگاه " با هدف اصلاح رویکردها و سیاست‌های علمی کشور توسط  عده‌ای از اساتید دانشگاهی ایجاد شده است.

اسکندری با بیان اینکه این کمپین به هیچ گروه، حزب و تشکل سیاسی و صنفی وابسته نیست، افزود: هدف این پویش فقط نقد و ارائه بازخورد به مسئولان و سیاست‌گذاران علمی کشور است.

عضو هیات علمی دانشگاه بجنورد با بیان اینکه بسیاری از اساتید از آنچه در سال‌های اخیر بر آموزش عالی گذشته و می‌گذرد خوشنود نیستند، گفت: برخی از صاحب نظران این حوزه، به شیوه‌های گوناگون، سیاست‌ها و رویکردهای آموزش عالی را در قالب کتاب، مقاله، سخنرانی، میزگرد تلویزیونی، مصاحبه مطبوعاتی و مانند آن مورد نقد قرار داده‌اند.

اسکندری یادآور شد: با وجود بازخوردهای خیرخواهانه و نقدهای مشفقانه، سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دهه گذشته تاکنون، تغییر چندانی نکرده، به همین سبب گروهی از همکاران دانشگاهی تصمیم گرفتند تا با راه‌اندازی یک پویش ملی در نقد وضعیت موجود، مسیری نیازموده را نیز بیازمایند.

وی افزود: همکارانی از دانشگاه‌های بجنورد، تهران، تبریز، اصفهان، بیرجند، آیت‌الله بروجردی، حکیم سبزواری، شهید چمران اهواز، شهید باهنر کرمان و کوثر در راه‌اندازی این کمپین مشارکت داشته‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه بجنورد در پایان یادآورشد: متن نامه این کمپین به صورت مکتوب، به دفتر مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال و نتیجه آن پی گیری خواهد شد.


انتهای پیام

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top