سه شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷
January 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کاهش زمان قطعی برق توسط یک فناوری هوشمند

۲ آذر ۱۳۹۶       ۲۰:۲۸       4187/37419     
 شرکت‌های دانش‌بنیان از اهمیت بسیار زیادی در کشور برخوردار هستند و با اختراعات روز‌مره جوانان نخبه در این شرکت‌ها و همچنین به واسطه طرح‌های مبتنی بر دانش سبب رشد و پیشرفت کشور می‌شوند.

 به گزارش پارس فارس  یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید سرویس اطلاعات مکانی صنعت برق شده است که با استفاده از آن اطلاعات مهم در اختیار افراد متخصص قرار می‎گیرد.

طراحی سیستم های اطلاعات مکانی صنعت برق 

شرکت‌های برق به اطلاعات بسیار زیادی اعم از مکان قرار گرفتن تیر‌های چراق برق و ترانسفورماتور‌ها احتیاج دارند، اما آنها به جزئیات دسترسی ندارند برای مثال نمی‌دانند که در یک منطقه شهرداری چه تعداد تیر پایه برق وجود دارد، لذا جهت آگاهی از تعداد و مکان این پایه‌ها باید از این نرم افزار استفاده کنند.

مدیر این شرکت دانش بنیان گفت : در خصوص این نرم افزار اظهار کرد: شرکت‌های برق جهت جمع آوری اطلاعات از تعدادی پیمانکار استفاده می‌کنند تا آنها کار آماربرداری و نقشه برداری را انجام دهند و اطلاعات مورد نظر را بر روی یک کاغذ بنویسند و سپس آنها را در نرم افزار وارد کنند.

وی با اشاره به اهمیت دسترسی به اطلاعات گفت: شاید گاهی اوقات یک ماموریت شبانه پیش آید و یا کسی بخواهد به اطلاعات دست یابد و در همین حین دسترسی به آن آسان نباشد و مراجعه به اداره برق ممکن نباشد، پس بهتربن راه برای آگاهی از اطلاعات پایه‌های برق و خطوط زیرزمینی استفاده از نرم افزار موقعیت یاب است.

این مدیر یادآور شد: نمونه‌های خارجی بسیاری از این نرم افزار وجود دارد که می‌توانستیم از آنها بهره بگیریم، اما به دلیل آنکه اطلاعات بسیار حساس است و جهت جلوگیری از سرقت اطلاعاتی این نرم افزار به صورت کاملا بومی طراحی شد که می‌تواند کاملا آسان و در دسترس بر روی تلفن‌های همراه وصل شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top