دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸
October 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


37 ماه حبس برای روزنامه نگار در ترکیه

۱ آذر ۱۳۹۶       ۲۲:۳۴       1509/37093     
اوغوز گون سردبیر وبسایت اینترنتی روزنامه جمهوریت با اتهام تبلیغ گروه های تروریستی به 37 ماه حبس محکوم شد.

به گزارش پارس فارس، به نقل از روزنامه وطن، اوغوز گون به همراه وکیل خود در شعبه هشتم دادگاه استانبول حاضر و به دفاع از خود پرداخت.
به نوشته این رسانه، قاضی دادگاه پس از شنیدن دفاعیات متهم و بررسی مستندات پرونده، اوغوز گون را به دلیل انتشار اخبار و اطلاعیه های گروه های تروریستی و تبلیغ آنها در مجموع مجرم شناخت و به تحمل 37 ماه زندان محکوم کرد.
اوغوز گون 6 پیش نیز در ارتباط با همین پرونده دستگیر شده و پرونده وی در حال رسیدگی در مراجع قضایی ترکیه بود.
به گزارش ایرنا، زندانی شدن بیش از 150 خبرنگار در ترکیه در ایام بعد از کودتای 25 تیرماه سال گذشته موجب واکنش ها و انتقادات وسیع در سطح جهان شده و بنا به اعلام سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه با از دست دادن چهار رتبه، نسبت به سال پیش در رده 155 جهانی آزادی رسانه قرار گرفته و نسبت به 12 سال پیش، 56 رتبه افت داشته است.
کودتای نافرجام 15 جولای سال 2016، این بهانه را به حکومت داده که بدون مانع، به محدود سازی رسانه های منتقد ادامه دهد و با برقراری وضعیت فوق العاده پس از کودتا که برای ششمین بار تمدید شده، دهها رسانه را تعطیل و دهها خبرنگار و روزنامه نگار را زندانی کند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop