دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸
October 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


دریافت سلاح اوکراین از آمریکا در ازای چه چیزی است؟

۲۸ آبان ۱۳۹۶       ۱۳:۲۶       1509/35804     
 وزیر خارجه اوکراین گفت، این کشور در ازای دریافت تسلیحات نظامی جدید از طرف آمریکایی، تجربه «مبارزه با روس‌ها» را در اختیار واشنگتن قرار می‌دهد.

به گزارش پارس فارس، به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "پاول کلیمکین" وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که مقامات کی‌یف از واشنگتن تسلیحات نظامی دریافت می‌کنند و در ازای آن، «تجربه مبارزه با روس‌ها» را در اختیار شرکای آمریکایی قرار می دهند.

وزیر خارجه اوکراین گفت: «ما به کمکهای آمریکا نیازمندیم، از تجهیزات نظامی گرفته تا حمایت لجستیکی و آموزش نیروهای نظامی. البته همکاری نظامی ما با آمریکایی‌ها، کاملا اقدامی متقابلا سودمند است: برای اینکه ما نیز در ازای این تسلیحات و کمکها، تجربه خود در مبارزه با روسها را در اختیار آنها قرار می دهیم.»

کلیمکین افزود: «صحبت تنها بر سر یک نوع فناوری نظامی، یعنی سامانه‌های موشکی ضدتانک "Javelin" نیست، همه انواع تسلیحات نظامی مورد نیاز ارتش اوکراین مطرح است.»  

به گفته وی، علاوه بر سامانه های موشکی ضد تانک، مقامات کی‌یف این قول را از طرف آمریکایی گرفته اند تا پهپاد، سامانه های ضدتوپخانه و تجهیزات مربوط به جنگهای سایبری را هم از آنها تحویل بگیرند.

پیش از این یک مقام آگاه در وزارت خارجه آمریکا فاش نمود که بر اساس تصمیم شورای امنیت ملی این کشور، قرار است پیشنهاد اختصاص دادن بودجه ای معادل 47 میلیون دلار بودجه برای خرید سامانه های موشکی ضدتانک "Javelin" برای ارتش اوکراین به "دونالد ترامپ" داده شود.  

مقامات کی‌یف طی سه سال گذشته دائما از دولت آمریکا خواسته اند تا تسلیحات پرنده به این کشور تحویل دهند. در  حال حاضر این نوع تسلیحات جزو کمکهای نظامی آمریکا به اوکراین قرار ندارد و بطور رسمی این کمکها تنها شامل تحویل لباس و تجهیزات نظامی فردی مورد نیاز نیروهای نظامی و همچنین آموزش نیروهای گارد ملی اوکراین است.

مقامات مسکو بارها اعلام کرده اند که تلاشهای واشنگتن برای ارسال تجهیزات نظامی برای ارتش اوکراین، کمکی به حل و فصل مناقشه در دونباس نکرده، بلکه تنها وخامت اوضاع در شرق اوکراین را تشدید خواهد نمود. اکثر سیاستمداران اروپایی هم مخالف اقدامات آمریکا در ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین هستند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop