سه شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۷
September 25, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اشتباه مرگبار ولیعهد عربستان؛ آغازی برای پایان پادشاهی آل سعود

۲۴ آبان ۱۳۹۶       ۰۹:۱۴       1066/35444     
  پایگاه خبری هافینگتون پست نوشت: تحولات جاری عربستان و بازداشت های گسترده به بهانه مبارزه با فساد و سپردن امور به دست محمد بن سلمان بی تجربه می تواند آغازی برای پایان نظام پادشاهی آل سعود باشد.

 

به گزارش پارس فارس، پایگاه خبری هافینگتون پست عربی در تحلیلی از اوضاع عربستان سعودی می نویسد : عربستان به تازگی با بازداشت 11 تن از شاهزاده ها و وزارای سابق این کشور با بحران جدیدی روبرو شده است که این اقدام متهورانه که به دستور محمد بن سلمان ولیعهد این کشور صورت گرفته چه بسا آغاز پایان نظام پادشاهی آل سعود در عربستان باشد.
در این مطلب آمده است: اغلب تحلیلگران معتقدند که بن سلمان با طرد متعب بن عبدالله بن العبد العزیز رئیس گارد ملی عربستان از سمت خود اشتباه اساسی و مرگباری مرتکب شده است.
به نوشته این پایگاه هدف اصلی محمد بن سلمان از این بازداشت ها و حتی حمله ای تحت عنوان مبارزه با فساد برای دستیابی به قدرت مطلقه بوده و ادعای آن در خصوص شفافیت و آزادی بی اساس است.
هافینگتون پست افزود : بیش از هر وقت دیگری بازداشت ها در عربستان به طوفان سیاسی بزرگی تبدیل شده است که خطرات بی ثبات کننده آن نه تنها خود عربستان را تهدید می کند بلکه تهدیدی برای منطقه بحران زده فعلی است.
این پایگاه خبری به نقل از روزنامه گاردین انگلیس اشاره می کند که یکی از شاهزاده های سعودی که نامش فاش نشده وجود دو نامه مهم در میان محافل رده بالای سعودی خبر داده که در این نامه ها آنها به کودتا علیه ملک سلمان تشویق شده اند. منطق حاکم بر این پیام ها این است که پادشاه عربستان و ولیعهد آن سیاست های خطرناکی را در پیش گرفته اند که به فروپاشی سیاسی، اقتصادی و نظامی عربستان منجر خواهد شد.
به نوشته هافینگتون پست، وجود تماس های این چنینی درمیان اعضای خاندان سعودی بیم هایی را در بر دارد و ممکن است محمد بن سلمان با سرنوشت ملک فیصل در سال 1975 مواجه شود.(ملک فیصل بن عبدالعزیز در25 مارس 1975توسط برادرزاده اش شاهزاده فیصل ابومساعد ترور شد) 
این پایگاه خبری افزود : بدون شک محمد بن سلمان در دو سال گذشته بیش از هر عضو دیگر خاندان سعودی در قدرت دست داشته و در ظاهر بن سلمان با نادیده گرفتن همه چیز در فکر تغییر پروتکل خاص انتقال سلطنت است اما وی تاکنون سمت های مهم را در دولت سعودی نداشته و او تجربه لازم برای در دست گرفتن پادشاهی را ندارد.
به نوشته هافینگتون پست این مضحک است که محمد بن سلمان به موجب یک حکم پادشاهی سرپرستی شرکت آرامکو شرکت ملی نفت عربستان و منبع اصلی ثروت عربستان را به دست می گیرد و کاملا یک امر بی سابقه ای است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top