چهارشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۷
September 26, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


عربستان اموال شاهزاده ولید در لبنان را به فروش گذاشت

۲۳ آبان ۱۳۹۶       ۱۸:۴۷       27/35405     
  پایگاه خبری دیلی میل انگلیس روز سه شنبه از بیروت گزارش داد که دولت عربستان پس از دستگیری هفته گذشته شاهزاده ولید بن طلال به اتهام فساد مالی، امروز دو هتل مجلل او را در لبنان به فروش گذاشت.

به گزارش پارس فارس ، بانک های لبنانی امروز (سه شنبه) عملیات قیمتگذاری هتل های 'چهارفصل' و مجموعه هتل های 'مووِن پیک' متعلق به شاهزاده ولید را آغاز کردند تا در کوتاه ترین مدت آنها را به مزایده بگذارند.
اگرچه علت فروش این بخش از دارایی های ولید بن طلال در لبنان هنوز اعلام نشده است، اما با توجه به پرونده مالی او در عربستان، این دو هتل پنج ستاره ولید که جزو دارایی های مهم او از شرکت 'هلدینگ کینگدم' عربستان است، برای مصادره از سوی دولت آن کشور فروخته می شوند.
دولت عربستان شنبه هفته گذشته درحالی ولید بن طلال به همراه 11 شاهزاده دیگر، 4 وزیر فعلی و ده ها وزیر سابق این کشور به اتهام پولشویی و ارتشاء دستگیر کرده بود که تحلیلگران معتقدند با این اقدام دولت ریاض ریسک سرمایه گذاری برای هر سرمایه گذار داخلی و یا خارجی در این کشور بالا رفته است.
دولت عربستان زمانی این 46 تن از بزرگان اقتصادی این کشور را دستگیر کرد که چند ساعت قبل تر، ملک سلمان پادشاه این کشور یک کمیسیون ضد فساد را راه اندای کرده و به اعضای این کمیسیون اجازه داده بود تا اموال و دارایی های افرادی که فاسد محسوب می شوند مصادره کنند. 
این شاهزاده میلیاردر صاحب نفوذ مالک سهام مختلف در عربستان است که کنترل بخش اعظم شرکت های بین المللی چون توئیتر، سی تی گروپ، لیفت، هتل های چهار فصل، شرکت کامپیوتری اَپل و شرکت فیلم سازی فاکس قرن 21 را در اختیار دارد و درعین حال صاحب هتل جرج پنجم در پاریس، هتل پلازای منهتن در نیویورک و نیز کنترل شبکه های تلویزیونی ماهواره ای زیادی در خاورمیانه را نیز در اختیار دارد. 
براساس این گزارش، وی حتی به تازگی در اقدامی بی سابقه در چند سرمایه گذاری مشترک با بیل گِیتس، رابرت مورداخ و مایکل بلومبرگ نیز شرکت کرده است. 
براساس آخرین گزارش موسسه فوربس، این شاهزاده 62 ساله سعودی صاحب یک شبکه اقتصادی و تجاری بزرگ به ارزش 18،7 میلیارد دلار و نیز صاحب 95 درصد از سهام پادشاهی عربستان به ارزش تقریبی 10 میلیارد دلار نیز است. 
وی سال گذشته 35 میلیون دلار سهام توییتر را خرید. همچنین این شرکت 5،3 درصد از سهام استارت‌آپ Lyft را در اختیار دارد که این میزان سهام پیش تر در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری مشهور اندرسین هورویتز بود. میزان سهام الولید در شرکت لیفت هم اکنون 4،3 درصد است. 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top