پنجشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷
December 13, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


آمریکا عامل اصلی افت قیمت نفت

۲۳ آبان ۱۳۹۶       ۱۷:۱۳       27/35398     
  با چشم‌انداز افزایش بیشتر تولید نفت آمریکا، قیمت نفت امروز کاهش یافت و بشکه‌ای ۶۲. ۸۸ دلار فروخته شد.  

 به گزارش پارس فارس، به نقل از رویترز، از آنجاییکه چشم‌انداز افزایش بیشتر تولید نفت آمریکا، اثرات ادامه کاهش تولید نفت اوپک را کم کرد، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۸ سنت کاهش ۶۲. ۸۸ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۰ سنت کاهش ۵۶. ۵۶ دلار معامله شد.

این کاهش قیمت در حالی اتفاق افتاده است که هر دو شاخص نفتی اوایل هفته گذشته به بالاترین قیمت از سال ۲۰۱۵ رسید، اما تاجران گفتند بازار از آن زمان تاکنون مقداری از افزایش خود را از دست داده است.

تاجران می‌گویند که در مورد معامله برای افزایش بیشتر قیمت‌ها محتاطانه عمل می‌کنند.

گِرِگ مک‌کنا، استراتژیست ارشد بازار گفت: «قیمت‌ها گویا در حال آغاز یک توقف هستند یا بازگشت قیمتی مورد نیاز است.»

این احساس حاکم بر بازار تاحدی ناشی از افزایش تولید نفت آمریکاست که از نیمه سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۱۴ درصد افزایش یافته و به رکورد ۹. ۶۲ میلیون بشکه در روز رسیده است.

دولت آمریکا دیروز اعلام کرد که تولید نفت شیل این کشور در ماه دسامبر برای دوازدهمین هفته متوالی، روزانه ۸۰ هزار بشکه افزایش یافته است.

اقتصاد سرد چین نیز سبب برخی نگرانی‌ها در مورد تقاضا شده است هرچند که تاکنون پالایشگاه‌های این کشور روزانه ۱۱. ۸۹ میلیون بشکه که رکوردی محسوب می‌شود را پالایش کرده‌اند.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون، قیمت نفت به طور متوسط ۵۴. ۵ دلار در هر بشکه بوده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top