سه شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۷
September 25, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


الحریری با نقشه واشنگتن برای ضربه زدن به لبنان مخالفت کرده بود

۲۳ آبان ۱۳۹۶       ۰۹:۲۴       1066/35338     
  «جان عزیز» مشاور «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان گفت: یک عده در دولت آمریکا می خواستند به لبنان ضربه بزنند. «سعد الحریری» خیلی روشن و شفاف مخالفت خود را با این پیام اعلام کرده بود و شاید همین مخالفت وی باعث شد وی از شنبه هفته گذشته در وضعیت غیر عادی که اکنون در آن به سر می برد قرار داده شود.

 به گزارش پارس فارس، وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «المیادین» افزود: موضع قاطع رئیس جمهوری و حمایت یکپارچه حزب المستقبل و خانواده الحریری و مردم لبنان از موضع قاطع میشل عون و هوشیاری کشورهای عربی و غیر عربی در قبال پیامدهای خطرناک چنین نقشه ای باعث شد شاهد مواضع بین المللی رفته رفته از موضع رئیس جمهوری لبنان حمایت به عمل آورند. 
عزیز با تاکید بر اینکه نقشه طراحی شده علیه لبنان تا کنون موفقیتی در بر نداشته ابراز امیدواری کرد طراحان این نقشه به کلی از اجرای آن خود صرف نظر کرده باشند و به دنبال خرید وقت برای از سرگیری حمله های خود نباشند. 
وی در توضیح نقشه یاد شده گفت: دامی برای لبنان پهن شده بود تا کشور وارد بحران و آشوب داخلی شود و در همه سطوح دچار دو دستگی و اختلاف شود. 
مشاور رئیس جمهوری لبنان افزود: فلسطینی ها حاضر نشدند در نقشه ای که علیه لبنان طراحی شده بود وارد شوند. 
عزیز با اشاره به تماس های رئیس جمهوری لبنان با طرف های منطقه ای و بین المللی و ابراز موضع قاطع لبنان گفت: امیدواریم شاهد فیصله یافتن بحران باشیم. 
عزیز درباره سفر «بشاره الراعی» سراسقف مسیحیان مارونی به عربستان نیز گفت: باید منتظر نتایج سفر الراعی به عربستان ماند تا بتوان درباره موفقیت آمیز بودن این سفر اظهار نظر کرد. 
وی افزود: الراعی به مسئولان سعودی خواهد گفت که لبنانی ها نمی خواهند کشورشان به میدانی برای نزاع های منطقه ای تبدیل شود. 
مشاور رئیس جمهوری لبنان درباره بازگشت سعد الحریری از عربستان سعودی گفت: نمی توانیم درباره زمان بازگشت الحریری به گمانه زنی و پیش گویی متوسل شویم. تنها کاری که از دست ما ساخته است داشتن اراده و اصرار بر بازگشت اوست. 
وی با اشاره به نشست آتی وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب گفت: لبنان هنوز تصمیمی برای مشارکت در این اجلاس نگرفته است. 
عزیز تحرکات اخیر مصر برای حل بحران را با هماهنگی رئیس جمهوری لبنان دانست و گفت: میشل عون پیش از طرح موضوع در محافل بین المللی مهلتی برای حل بحران تعیین کرده است. 
سعد الحریری نخست وزیر لبنان روز شنبه 13 آبان (4 نوامبر) در اقدامی غافلگیر کننده و در حالی که در عربستان سعودی به سر می برد از سمتش استعفا کرد. 
بسیاری معتقدند استعفای الحریری زیر فشارهای عربستان و با هدف ضربه زدن به حزب الله در داخل و خارج لبنان صورت گرفته است. 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top