سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
October 16, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


علاقه پاپ فرانسیس برای سفر به ارومیه

۲۱ آبان ۱۳۹۶       ۱۲:۲۸       1066/35146     
  رئیس مرکز مطالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه با اشاره به دیدار خود با معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا /واحد رم ایتالیا/، گفت: طبق اظهارات 'مت تئو گوچئونه (Guccione)'، پاپ فرانسیس (Franciscus) نیز برای سفر به ارومیه و بازدید از کلیسای ننه مریم تمایل دارد.

به گزارش پارس فارس، سید محمد صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت کلیسای ننه مریم ارومیه برای پژوهشگران مرکز مطالعات اروپا، اظهار کرد: طبق اعلام معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا /واحد رم/، این کلیسا پس از بیت لحم /زادگاه عیسی (ع)/ و کلیسای ' اورشلیم '، سومین مکان مقدس برای مسیحیان جهان است. 
وی افزود: طبق بررسی های انجام شده از سوی اروپا احتمال می رود یکی از سه بشارت دهنده زرتشتی حضرت مسیح در کلیسای ننه مریم ارومیه مدفون باشد که این موضوع برای مسیحیان بسیار حائز اهمیت است. 
وی آذربایجان غربی را دارای ظرفیت های ویژه گردشگری دانست و گفت: با توسعه گردشگری دینی در این استان می توان اقتصاد منطقه را متحول کرد. 
صالحی با تاکید بر اینکه نباید نگاه امینتی به حوزه گردشگری وجود داشته باشد، اظهار کرد: در دنیایی که همزیستی مسالمت آمیز در اولویت قرار دارد، باید به دنبال توسعه گردشگری بود. 
به گزارش ایرنا سرزمین معروف به رنگین کمان اقوام و ادیان سالهاست که در مرکز شهر ارومیه این کلیسای تاریخی را حفظ کرده است و هر یکشنبه آشوریان برای ادای فرایض دینی به این کلیسا می آیند؛ کلیسایی که یک ظرفیت گردشگری برای مسیحیان جهان به شمار می رود. 
کلیسای ننه مریم که به شرق آشور نیز شهرت دارد در خیابان خیام ارومیه و در محوطه ای بزرگ قرار گرفته و در سالیان متمادی یک محوطه جدید برای کلیسا و یک برج جدید نیز در کنار آن احداث شده است. 
این کلیسا یکی از آثار بی نظیر تاریخی آشوریان ارومیه بوده که در 22 آبان 1392 به شماره 1649در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.
دفن اموات در قرون گذشته در این محل صورت می گرفت و تا چند سال پیش کاملا پوشیده از سنگ قبر بود؛ هنوز هم تعدادی قبر در پشت ساختمان کلیسای نوساز و داخل کلیسای قدیمی ننه مریم باقی مانده است. 
این بنا در طی قرون مختلف مرمت و تعمیر شده ولی بافت اصلی آن دست نخورده باقی مانده و کلیه تعمیرات نیز بر روی بنای اولیه انجام شده است. 
طبق روایت ها و منابع تاریخی آشوری ها، این بنای مذهبی یکی از قدیمی ترین و مهمترین کلیساهای جهان است زیرا بر اساس متون تاریخی سه نفر از موبدان زرتشتی که ولادت حضرت عیسی(ع) را پیش بینی کرده بودند، بعد از عزیمت به اورشلیم و آگاه شدن از تولد پیامبر الهی و مراجعه به ارومیه این مکان را که قبلا آتشکده بوده تبدیل به کلیسا کرده اند و این کلیسای از ابنیه های قرن اول مسیحی محسوب می شود. 
وجود دومین کلیسای جهان در ارومیه و در میان انبوهی از جمعیت مسلمان، نشان از وحدت اقوام و ادیان و یکپارچگی آنان در طول سالیان متمادی در این منطقه دارد و تبلیغات گسترده برای جذب گردشگران خارجی در این اثر تاریخی ضروری است. 
پاپ فرانسیس با نام اصلی خورخه ماریو برگولیو رهبر سریر مقدس، حکومت مرکزی کلیساهای کاتولیک جهان، است؛ وی از سال 1998 میلادی بعنوان سراسقف بوئنوس آیرس به خدمت پرداخت و در سال 2001 میلادی مقام کاردینالی را از پاپ ژان پل دوم دریافت کرد 
' برگولیو' در سال 2013 میلادی به جای ' بندیکت شانزدهم ' به عنوان پاپ انتخاب شد و لقب فرانسیس را برای خود برگزید. 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top