پنجشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
April 22, 2021
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


"اهدا عضو" به اتباع خارجی کاملا ممنوع است

۲۹ فروردین ۱۳۹۳       ۱۵:۳۳       2/342     

خبررسانی پارس: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت در پیوند اعضای اتباع غیرایرانی گیرنده و دهنده عضو هردو باید خارجی باشند.
دکتر سجاد رضوی رئیس اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت و درمان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اینکه قانون پیوند مصوبه مجلس بوده و دستورالعمل آن را وزارت بهداشت صادر نموده است، بیان داشت:بیمارستانهایی که میخواهند پیوند انجام دهند باید از واحد پیوند اعضا وزارت بهداشت و بیماریهای خاص معاونت درمان مجوز اخذ نمایند. وی با اشاره به اینکه پس از اخذ مجوز چنانچه پیوند مربوط به بیمار خارجی است مشمول دستورالعمل خاصی میشود، افزود:در پیوند اعضای بیماران خارجی هم گیرنده و هم دهنده عضو حتما باید خارجی باشند و معمولا پیوند باید از نسبیت و فامیل نزدیک یا بیمار مرگ مغزی انجام شود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه کشور به سمتی حرکت میکند که پیوندها بیشتر فامیلی باشد، تصریح کرد: نباید مسائل فروش اعضا در پیوند را شاهد باشیم و تلاش تمامی دست اندرکاران بر این است که به سمت فروش اعضا نرفته و اندیکاسیونهای نسبیت و فامیل و یا پیوند از بیمار مرگ مغزی در این زمینه حاکم باشد. رئیس اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه آمارها نسبت به گذشته خوب بوده و این روند در حال اصلاح است، اذعان داشت:چنانچه دهنده پیوند ایرانی باشد و گیرنده عضو یک فرد خارجی، بازار آشفته‌ای ایجاد خواهد شد و اغلب اهدا کنندگان ایرانی به سمت مبالغ هنگفت رفته و دیگر پیوندها برای بیماران نیازمند ایرانی انجام نخواهد شد. وی با اشاره به اینکه انجام اینکار مورد تایید انجمن بین المللی هم نیست، خاطرنشان کرد:اخیرا در برخی بیمارستانها تخلفاتی مشاهده شد که برخورد جدی از سوی وزارت بهداشت و درمان صورت گرفت و حتی منجر به تعطیلی برخی از آنها نیز شد. وی اعمال قانون را در این زمینه بدون فوت وقت عنوان کرد و اظهار داشت:این مساله مربوط به وضعیت سلامت اخلاقی کشور است و حیثیت و سلامت افراد جامعه را هیچگاه به خطر نخواهیم انداخت. رضوی با بیان اینکه در خصوص پیوند اعضا وارد بحث صرف اقتصادی نمیشویم، ادامه داد:چنانچه باز هم موارد مشابه تخلف دیده شود از تعطیلی بیمارستان و کاهش یک درجه ارزشیابی آن و حتی تعطیلی مطب پزشکان مربوطه اقدام میکنیم. وی در پایان خاطرنشان ساخت:بحث مقدس پیوند با دقت بالا در کشور ما انجام میشود و هیچگاه وجه آن را خراب نخواهیم کرد.
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی