سه شنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۸
January 28, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


با این راهکار ساده قلبی سالم داشته باشید

۱۰ آبان ۱۳۹۶       ۱۴:۲۵       1509/34055     
 اغلب افراد به خوبی از این موضوع آگاه هستند که مصرف بیش از حد نمک تبعات بسیاری به همراه دارد؛ اما مسئله اینجاست که حذف نمک از رژیم غذایی برای بسیاری سخت و حتی غیر ممکن است. به همین خاطر کارشناسان تغذیه به دنبال ماده غذایی هستند که بتواند این کمبود را جبران کند.

به گزارش پارس فارس، احتمالاً متعجب خواهید شد اگر بدانید با چه روش ساده ای می توان مضرات نمک در غذا را دفع کرد. بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، خوردن غذای تند تأثیر به سزایی در از بین بردن تبعات مصرف نمک مانند پرفشاری خون دارد. جالب اینجاست، افراد علاقه مند به این طعم غذایی تمایل کمتری به مصرف نمک دارند؛ چراکه تندی مانند یک حقه عمل می کند باعث می شود مغز نیاز کمتری به این ماده غذایی داشته باشد.

نتیجه این فرایند، کاهش پر فشاری خون، کم شدن خطر بیماری ها ی یا سکته قلبی و در نهایت سکته مغزی است. این در شرایطی است که در حال حاضر، افزایش فشار خون یکی از شایع ترین بیماری ها در سراسر جهان است؛ بیماری که به دلیل تبعات بیشمار خود حتی خطر مرگ را نیز به دنبال دارد. به همین دلیل، کم کردن تدریجی نمک به عنوان یک عامل بسیار اثرگذار در ابتلا به این مشکل یک امر حیاتی است.

اکنون به نظر می رسد، فلفل و طعم تند می تواند جایگزین خوبی برای نمک باشد؛ چراکه غذاهایی با این طعم دقیقاً همان نقطه ای از مغز را تحریک می کنند که در اثر خوردن نمک فعال می شود. بنابراین، غذاهای تند این قابیلت را دارند که نیاز جسمانی انسان به نمک را مرتفع سازند. به همین دلیل، افراد علاقه مند به طعم تند کمتر از دیگران به پرفشاری خون و حتی سکته دچار می شوند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
کارت عروسی فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی