دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
August 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


معرفی پرفروش ترین رمان عاشقانه " ملت عشق " + بخش هایی از کتاب

۹ آبان ۱۳۹۶       ۱۳:۴۸       15/33942     
 معرفی کتاب " ملت عشق " که یکی از پرفروش ترین رمان ها در ایران و البته در ترکیه شده است  این رمان در ایران به چاپ نوزدهم رسیده است   

 پارس فارس

در بخش معرفی کتاب کلوب پارس فارس هربار یکی از بهترین و پرفروش ترین کتاب های دنیا و ایران را با هم مرور خواهیم کرد 

کتاب ملت عشق به نویسندگی " الیف شافاک " و ترجمه ارسلان فصیحی از انتشارات ققنوس منتشر شد و با استقبال خوانندگان به چاپ نوزدهم در ایران رسید 

این کتاب زندگی زنی به نام الا را بازگو میکند که در آستانه چهل سالگی به دنبال سردرگمی هایش با خواندن رمانی از زمانی دیگر دریچه قلبش را رو به عشق میگشاید قلبی که سالهاست در گذر از روزمرگی ها اعتقادش به عشق را از دست داده است 

الا زنی نسبتا متمول ساکن بوستون آمریکاست که زندگی به ظاهر آرامی را تجربه میکند در حالیکه در واقع سخت درگیر نابسامانی های روحی ست که دلیل عمده آن زندگی زناشویی راکد اوست که عشق را نه تنها ازیاد او برده بلکه باور او را نیز از این حس تهی کرده است 

تا اینکه به عنوان یک ویراستار با بی میلی تمام شروع به خواندن رمان " ملت عشق " میکند و این شروع زندگی و روح الا را دگرگون میکند .

" ملت عشق " کتابی ست که وقتی شروع به خواندن آن میکنید تا انتهای کتاب قادر نیستید شخصیت های کتاب و سرگذشتشان را از ذهن خود بیرون کنید .

یکی از جذابیت ها و اعجازهای این کتاب تغییر زاویه مدام قصه است که شما را در دو زمان و مکان کاملا متفاوت غوطه ور می کند 

یکی صده 60 هجری قمری و دیگری 2008 میلادی !

یکی قونیه و بغداد و دیگری بوستون آمریکا !

چگونه می شود قصه زندگی زنی میانسال در آمریکا در سال 2008 را با آشنایی شمس و مولانا در صده 60 هجری قمری در قونیه پیوند زد ؟ تنها عشق میتواند نقطه اشتراک این دو زمان و مکان دور شود و بس و در این کتاب به بهترین شکل ممکن این پیوند زیبا نشان داده شده است چرا که عشق ورای زمان و مکان در حرکت است .

" ملت عشق " قصه را حداقل از زبان 18 نفر روایت میکند و این خود جذابیت داستان را دو صد چندان میکند مخاطب داستان را از زاویه دید 18 شخصیت میبیند و خود را با هریک از این شخصیت ها یکی میبیند و جای هریک تجربه میکند احساس میکند و قضاوت میکند و در واقع با هر یک زندگی میکند .

در زیر بخش هایی از کتاب را با هم میخوانیم 

 

 

طی سفری که شمس برای یافتن مولانا طی می کند بنا بر اتفاقاتی که بر سر راه اوست هربار یکی از قواعد چهل گانه ی خود را مانند اسراری ارزشمند در اختیار مردم میگذارد .

قاعده ی شانزدهم :

خدا بی نقص و کامل است او را دوست داشتن آسان است . دشوار آن است که انسان فانی را با خطا و ثوابش دوست داشته باشی. فراموش نکن که انسان هر چیزی را فقط تا آن حد که دوستش دارد می تواند بشناسد . پس تا دیگری را حقیقتا در آغوش نکشی تا آفریده را به خاطر آفریدگار دوست نداشته باشی نه به قدر کافی ممکن است بدانی نه به قدر کافی ممکن است دوست داشته باشی.

 

" ملت عشق " کتابی ست که نمیتوانید آن را زمین بگذارید. 

"الیف شافاک " نویسنده کتاب ملت عشق 

این کتاب با قیمت 33000 تومان در کتابفروشی ها قابل خرید است.

گردآورنده : زینت داودی

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

mohamadamin
  • ۱۳۹۶/۹/۲۱
  • ۲۰:۴۵


بازدید شدی بازدید کن

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop