پنجشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
August 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


روسیه هم غربی ها را تحریم کرد

۶ آبان ۱۳۹۶       ۱۲:۱۲       1066/33565     
  روسیه همزمان با تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور، کشورهای غربی و آمریکا را از صادرات برخی محصولات مصرفی و خوراکی روسها به این کشور تحریم کرد.

 به گزارش پارس فارس، تحریم های جدید روسیه در قالب بخشنامه ای از طرف دولت روسیه برای اجرا به سازمان های دولتی و بخش خصوصی این کشور ابلاغ شده است.
خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: در فهرست تحریم های جدید روسیه که در مورد آمریکا، کانادا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا وضع شده است فراورده های گوشتی شامل گوسفند، بز، اسب، روغن حیوانی و خوک زنده گنجانده شده است.
دولت روسیه خاطرنشان کرده است که ممنوعیت واردات این محصولات بر وضع بازار داخلی روسیه تاثیری نخواهد داشت. 
«آرکادی دوارکوویچ» معاون نخست وزیر روسیه در گفت وگو با خبرنگاران در باره تحریم های جدید ضدغربی این کشور گفت: دولت روسیه با این اقدام از واردات مواد خام که تحت عناوین اقلام دیگر کالاها صورت می گرفت و به تولید کنندگان روسی زیان وارد می کرد، جلوگیری کرد.
دولت روسیه از سال 2014 که آمریکا و متحدان غربی این کشور به دلیل اختلافات در مساله اوکراین چند بسته تحریم های مالی و اقتصادی علیه مسکو وضع کرده اند، تحریم هایی را علیه این کشورها وضع کرده است.
آمریکا همزمان با اعمال تحریم های جدید روسیه در مورد غرب، از تنظیم فهرستی خبر داد که در آن نام شرکت های بزرگ روسی برای اعمال تحریم های جدید گنجانده شده است. 
خبرگزاری ایتارتاس در مورد محتوای این فهرست نوشت: این فهرست به زودی منتشر می شود و نام شرکت های تسلیحات بزرگ روسی همچون کلاشینکوف، روس آبارون اکسپورت، ایژماش، آنتی آلماز (تولید کننده سامانه های پدافند موشکی) و کشتی سازی «آدمیرالتیسکی ورفی» در آن گنجانده شده است.
به گزارش ایرنا، «هیتر نوئرت» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت که در راستای اجرای قانون تحریم های روسیه، فهرست افراد و نهادهای مرتبط با مراکز دفاعی و اطلاعاتی این کشور که می توانند مشمول تحریم ها شوند، به کنگره ارسال شده است.
سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد که این وزارتخانه اولین گام در راستای اجرای قانون موسوم به «مقابله با نفوذ روسیه در اروپا و اورآسیا» را برداشته است.
وی همچنین افزود: رکس تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا این وزارتخانه را مجاز کرده است تا راهنمای مرتبط با افراد و نهادهایی را که در ارتباط و یا به نمایندگی از بخش های دفاعی و اطلاعاتی روسیه فعالیت می کنند، برای عموم منتشر کند.
قانون مزبور بخشی از قانون موسوم به «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها» است که تحریم های ایران و کره شمالی را نیز شامل می شود.
کاخ کرملین تنظیم فهرست جدید تحریمی آمریکا علیه روسیه را نشانه تداوم سیاست های خصمانه واشنگتن علیه این کشور خوانده است .
دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در هر صورت این اقدام را بخشی از پدیده های غیردوستانه و سیاست های خصمانه آمریکا در قبال روسیه می دانیم.
سخنگوی کاخ کرملین گفت که هنوز قطعی نمی توان گفت که آیا آمریکا با فهرست تحریم های جدید روسیه موافقت کرده و یا فقط برخی رسانه ها گزارش هایی در این مورد منتشر کرده اند.
مقام عالیرتبه روسی ادامه داد: این گزارش ها نگران کننده است اما باید پس از تصمیم گیری نهایی، ارزیابی قطعی در مورد آن اعلام شود.
آمریکا از سال 2013 که قانون ماگنیتسکی حاوی نخستین بسته برای تحریم روسیه را وضع کرد تاکنون در رابطه با مساله اوکراین چند بسته تحریم های مالی و اقتصادی در مورد این کشور اعمال کرده است و شماری از مقامها و شهروندان روسی را نیز تحریم کرده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop