چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸
October 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


پایین آمدن شاخص های فقر و گرسنگی در ایران

۱۹ مهر ۱۳۹۶       ۲۰:۱۱       1509/31677     
 محمدعلی طهماسبی گفت: شاخص‌های فقر و گرسنگی در ایران کاهش‌یافته و فقط سه درصد از سوء‌تغذیه در کشور مربوط به فقر است که نشان می‌دهد سوء‌تغذیه تناسبی با فقر ندارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: شاخص‌های فقر و گرسنگی در ایران کاهش‌یافته و فقط سه درصد از سوء‌تغذیه در کشور مربوط به فقر است که نشان می‌دهد سوء‌تغذیه تناسبی با فقر ندارد.

به گزارش پارس فارس، محمدعلی طهماسبی در مراسم تجلیل از برترین‌های صنعت غذای مازندران با بیان این‌که در چند سال گذشته شیوع لاغری در کودکان افزایش یافته است، اظهار کرد: درصد مرگ کودکان زیر پنج‌سال نیز در کشور کاهش یافته است، این آمارها نشان می‌دهد ایران در مقابله با فقر و گرسنگی موفق عمل کرده است.

طهماسبی الگوی غذایی غلط را موجب بروز سوءتغذیه دانست و اظهار کرد: سوءتغذیه امکان دارد در افراد ثروتمند نیز به وجود آید چون این عارضه دلایل زیادی دارد که یکی ار آن‌ها الگوی نامناسب غذایی است.

وی با بیان این‌که آمارهای جهانی نشان می‌دهد در ۲۰ سال گذشته شاخص‌های فقر و گرسنگی در ایران ۶۰ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: رتبه ایران در تامین سرانه انرژی نیز در مقایسه با قبل از انقلاب از ۵۴ درصد به ۸۳ درصد رسیده است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به میانگین تولید محصولات کشاورزی در اراضی باغی و زراعی مازندران اشاره کرد و گفت: میانگین تولید برنج در واحد هکتار در اراضی شالیزرای مازندران پنج تُن است در صورتی که کشاورزان نمونه ۱۳ تن برداشت داشته‌اند.

این مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: این نشان می‌دهد اگر الگوی کشت درست داشته باشیم و بهره‌وری مناسب را در دستور کار قرار دهیم بسیاری از شاخص‌های فقر و گرسنگی را می‌توانیم کاهش دهیم.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در برشماری دلایل گسترش فقر و گرسنگی در جهان اظهار کرد: تخریب و فرسایش خاک، کاهش بارش بارانف گرم‌شدن کره زمین، تخریب مراتع، آلودگی زیست محیطی، افزایش جمعیت و توریع ناعادلانه ثروت موجب کاهش تولید غذا و افزایش فقر در سایر نقاط دنیا شده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top